Šeštadienį muitinės pareigūnai Panevėžio apylinkėse sulaikė iš Latvijos įvažiavusį vilkiką su daugiau nei milijono eurų vertės cigarečių kontrabanda, pranešė Muitinės kriminalinė tarnyba.
Apie 17 val. Panevėžio aplinkkelyje Kauno teritorinės muitinės mobiliųjų grupių skyriaus patrulis sustabdė ir patikrino iš Latvijos atvažiavusį krovininį vilkiką „Volvo“. Pareigūnams įtarimą sukėlė transporto priemonės maršrutas: tariamus tekstilės gaminius – medžiagines rankines, drabužius – viena Latvijos įmonė į Rusiją ketino vežti per Lietuvą ir Baltarusiją.
Atkėlę vilkiko puspriekabės tentą, muitininkai išvydo, kad visa patalpa prikrauta į baltą polietileno plėvelę įsuktų rūkalų dėžių. Pirminiais duomenimis, iš viso sulaikyta tūkstantis dėžių, apie 500 tūkst. pakelių cigarečių „L&M“. Jių vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – 1 mln. 290 tūkst. eurų.
Vilkiko vairuotojas, Baltarusijos pilietis A.F. sulaikytas dviem paroms, Muitinės kriminalinės tarnybos Kauno skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis. Tyrimui vadovauja Kauno apygardos prokurorai.
Pareigūnai įtaria, kad sulaikytos cigaretės taip pat gali būti ir falsifikuotos, nes visi pakeliai yra be banderolių. Muitinės analitikai tai aiškina tiek galimu nelegalaus tabako fabriko veikimu Latvijos teritorijoje, tiek besikeičiančiais baltarusiškų kontrabandinių cigarečių gabenimo maršrutais.
Pastaruosius porą metų muitininkai vis dažniau sulaiko į Lietuvą iš Latvijos teritorijos įvežamus nelegalius rūkalus. Muitinės duomenimis, 2014 metais tokios cigaretės sudarė 7 proc. bendro Lietuvos muitinės sulaikytų kontrabandinių rūkalų kiekio, o pernai siekė 19 procentų.
Naujausi komentarai