Į romantikos kupiną koncertą „Poeto meilė“ trečiadienį klaipėdiečius kviečia Merūnas Vitulskis (tenoras) ir Justas Šervenikas (fortepijonas).
M.Vitulskis dainuoja Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro spektakliuose, daug koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje. Neseniai jis dalyvavo XIX vokalistų ir instrumentalistų konkurse „Societa Umanitaria“ Milane (Italija), pateko į finalinį penketuką, su kuriuo vyko į klasikinės muzikos turnė po Europą.
Muzikų šeimoje gimęs J.Šervenikas yra Lietuvos ir Hanoverio muzikos akademijų absolventas. Justas koncertavo įvairiose Lietuvos salėse su orkestrais, o pastaraisiais metais daug dėmesio skiria kameriniam muzikavimui.
Jaunosios kartos menininkai M.Vitulskis ir J.Šervenikas prieš keletą metų kartu pasirodė Klaipėdos koncertų salėje, taip pat pristatė bendrą projektą festivalyje „Muzika virš senamiesčio“ Vilniuje.
Būsimo koncerto programos kertiniu akmeniu ir bene sudėtingiausia interpretacine užduotimi atlikėjams taps R.Schumanno vokalinis ciklas „Poeto meilė“. Skambės septynios dalys iš šio kūrinio, sukurto 1840-aisiais, vadinamaisiais „dainų metais“. Jie buvo patys laimingiausi kompozitoriaus gyvenime. Po ilgametės kovos jis galėjo būti drauge su savo didžiąja gyvenimo meile ir mūza – pianiste Klara Vyk. Tada atsiskleidė R.Schumanno kaip vokalinio kompozitoriaus talentas, nes iki tol šis žanras jį mažai domino. Per metus jis parašė net 131 dainą balsui ir fortepijonui, t.y. vos ne puse savo vokalinės kūrybos palikimo. „Dainų metais“ kompozitorius „surado“ ir savo poetus, tarp kurių svarbiausią vietą užėmė Heinrichas Heine. Tai nenuostabu, nes R. Schumannas visada ypatingą dėmesį skyrė tekstams, o H.Heine tuomet buvo vienas žymiausių vokiečių poetų-romantikų.
Cikle „Poeto meilė“ sukoncentruoti būdingiausi R.Schumanno kūrybos bruožai: išskirtinis dėmesys žodžiui ir jo melodikos perteikimui, subtilūs psichologiniai išgyvenimai, pribloškiantys iki tol neregėtu sudėtingumu, prieštaringumu ir gilumu, visai atitrūkstančiu nuo išorinio pasaulio.
M.Vitulskio ir J.Šerveniko koncerte taip pat skambės rusų autorių kūriniai: M.Glinkos romansas „Menu akimirką žavingą“, ištraukos iš P.Čaikovskio operos „Eugenijus Oneginas“ bei fortepijoninių pjesių ciklo „Metų laikai“. Vokiškąją liniją pratęs J.Brahmso „Trys fantazijos“ fortepijonui. Taip pat svari šioje programoje bus italų autorių vokalinių kūrinių retrospektyva: nuo renesanso kūrėjų G.B.Pergolesi’o ir A.Stradella’os iki romantikų G.Donizetti’o ir G.Puccini’o muzikos. Pastarųjų kūriniai – Nemorino romansas iš operos „Meilės eliksyras“ ir Kavaradosio arija iš operos „Toska“ – efektingai užbaigs programą. Nuostabi muzika paskutinį žiemos vakarą klausytojus apgaubs romantikos šydu ir panardins prisiminimuose...
Koncertas vyks vasario 29 d. 18 val. Klaipėdos koncertų salėje (Šaulių g. 36). Bilietai – po 15, 20, 30 Lt, taikomos nuolaidos.
Naujausi komentarai