Pereiti į pagrindinį turinį

„Žalgirio mūšio“ paveikslą jau apžiūrėjo per 5 tūkst. lankytojų

2010-11-19 16:23
„Žalgirio mūšio“ paveikslą jau apžiūrėjo per 5 tūkst. lankytojų „Žalgirio mūšio“ paveikslą jau apžiūrėjo per 5 tūkst. lankytojų „Žalgirio mūšio“ paveikslą jau apžiūrėjo per 5 tūkst. lankytojų „Žalgirio mūšio“ paveikslą jau apžiūrėjo per 5 tūkst. lankytojų „Žalgirio mūšio“ paveikslą jau apžiūrėjo per 5 tūkst. lankytojų „Žalgirio mūšio“ paveikslą jau apžiūrėjo per 5 tūkst. lankytojų „Žalgirio mūšio“ paveikslą jau apžiūrėjo per 5 tūkst. lankytojų

Prasidėjus tarptautinei parodai, kurios žymiausiu eksponatu tapo įspūdingasis Tadeušo Popielio ir Zygmunto Rozvadovskio paveikslas, Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų ir Lietuvos dailės muziejaus gidai bei edukatoriai sulaukė tūkstantinio lankytojų antplūdžio.

Per pirmąją savaitę po tarptautinės parodos „Kaip tai atsitiko Didžiajame mūšyje... Žalgirio atodangos“ atidarymo (vykusio šių metų lapkričio 10-ąją), Lietuvos dailės muziejaus padalinio Radvilų rūmų salėse įrengtas ekspozicijas aplankė per penkis tūkstančius sostinės gyventojų ir miesto svečių.

Parodos lankytojai aktyviai domisi ne tik ekspozicija. Susipažinimas su XV a. mūšio pergalės trofėjais, archeologiniais eksponatais, Žalgirio herojų įvaizdžiais mene – tik viena renginio dalis. Norintiems turiningai praleisti laiką, parodos organizatoriai siūlo ir aktyvius užsiėmimus. Taip pat nuolat organizuojamos teminės akcijos bei staigmenos. Pavyzdžiui, tarptautinės studentų dienos proga lapkričio 17-ąją studentai į parodą buvo įleidžiami už simbolinę vieno lito kainą, o pavakare Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacijos organizuotos Suaugusiųjų švietimo savaitės dalyviams buvo surengta ekskursija ir gyvai skambėjo Žalgirio epochos muzika.
Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų darbuotojai ir jų kolegos iš Lietuvos dailės muziejaus nuolat stengiasi paįvairinti lankytojams skirtą parodos „Kaip tai atsitiko Didžiajame mūšyje... Žalgirio atodangos“ programą. „Juk savaitgalį galima praleisti prasmingai ir kultūringai. Po kino filmo ar spektaklio taip pat galima užsukti ir į parodą. Ja ypatingai džiaugiasi šeimos. Užsiėmimų metu vaikai ir suaugę ne tik daug sužino apie Žalgirio epochos gyvenimą. Savo rankomis pasigaminę suvenyrą jie tiesiog nekantrauja išbandyti ir kitas edukacines bei kultūrines programas“, – komentavo Birutė Šulinskienė, Valdovų rūmų muziejaus darbuotoja ir parodos informacijos centro vadovė. Ji išdavė paslaptį, kad jubiliejinio 10 000-ojo šios parodos lankytojo laukia dovana.

Į parodą „Kaip tai atsitiko Didžiajame mūšyje... Žalgirio atodangos“ kviečiamos moksleivių klasės, nes joms tokia istorijos pamoka yra ir naudinga, ir žaisminga, taip pat – šeimos, norinčios turiningai praleisti laisvalaikį kartu, bei kiekvienas ieškantis prasmingų įspūdžių. Ši paroda yra išskirtinė  proga dalyvauti baigiamuosiuose Žalgirio mūšio pergalės 600-ųjų metinių minėjimo programos renginiuose.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra