Siaube. Siaube. Siaube. Kai dievinama aktorė pasimeta nevykusių projektų raizgalynėje, belieka tik šimtąjį kartą bent trumpam įsijungti gerus prisiminimus keliantį jos filmą.
Kalbant apie Umą Thurman, tai – dvi „Nužudyti Bilą” dalys ar „Bulvarinis skaitalas”. Net nykokas niekalas „Mano geriausias meilužis” spindi šedevro spalvomis. Romantinė komedija „Atsitikinė santuoka” pratęsia aktorės vaidmenų pasirinkimo krizę, kuri trunka jau ketverius metus. Kuo toliau, tuo šiurpiau. Tik pačios aktorės ši situacija visiškai neerzina, jos honorarai siekia 12–14 milijonų JAV dolerių, nepaisant kiek surinks ar praras filmas. Kad jis nebus „hitas”, galima spėti užsimerkus.
Britas Colinas Firthas kiek išrankesnis. Be to, po stulbinančios „Mamma mia” sėkmės (500 milijonų JAV dolerių pasaulio kinuose) jis gali sau leisti vieną kitą juostą nuleisti į unitazą. Ko nepasakysi apie į elitą bandantį prasimušti Jeffrey Deaną Morganą. Jam trūks plyš reikia už ko nors užsikabinti. Bet... kitąmet jis pasirodys iš karto keliuose vilčių teikiančiuose superfilmuose, tad vienas žingsnis „ne ten” būsimos košės nesugadins.
Tad vėlgi „Atstiktinė santuoka” – didžiausias smūgis U.Thurman prestižui. Iš pradžių atrodo, kad reputacija nebus itin smarkiai sugadinta. Juosta įsibėgėja paprastais, bet neprastais akordais. Intrigėlė šiokia tokia yra – supykęs dė sugadintų santykių vyrukas meta iššūkį visažinei radijo laidos vedėjai. Ji būsimai vaikino nuotakai perbėga kelią pamėtėdama patarimą skirtis su ne itin tinkamu jaunikiu. Neapsieisim be šiuolaikinių technologijų – kompiuterio įsikišimas apkartins populiarios damelės planuojamą santuoką. Nuskriaustasis laikinai taps nekenčiamos mergužėlės vyru. O po to, aišku, įsimylės. Kaip ir ji. Garsenybė pamils gaisrininką. Bet iki tol laukia ilgas spygliuotas, pokštais ir nesusipratimais nusėtas kelias.
Atpažinimo procesas nesudėtingas. Kažkas pasiglemžta iš „Pabėgusios nuotakos”, kažkas – iš „Noting Hilo”, dar daugybė triukų – iš kitų romantinių komedijų. Nusišypsoti verčia porelė nesusipratimų, nusijuokti, ko gero, nėra kur. Nebent iš klaikios U.Thurman vaidybos, kai ji šlitinėja girta ir vapa visokiausias nesąmones taip neįtikinamai, kad mintimis grįžti į mokyklos dramos būrelį, kur kuo daugiau vaipaisi, tuo didesnis aktorius esi. Labas rytas. Ne U.Thurman tai lygis. Ne C.Firtho. O D.Morganui visai dzin, kas čia dedasi. Net antraplaniai personažai nepasinaudoja proga išryškėti tarp atvirai nuobodžiaujančių žvaigždžių. „Atsitiktinė santuoka” aiškiai nusitaikiusi į moterišką auditoriją. O merginos mėgsta išsireikalauti, kad filmelius apie meilę jų vaikinai žiūrėtų drauge... Čia paruošta nedidelė dovanėlė vyrukams, futbolo fanams. Ypač tiems, kam patinka arba nepatinka vokiečių superklubas Miuncheno „Bayern”. Pasiklausysime dialogo apie Podolskį, Klozę ir Jurgeną Klinsmaną. Žavu. Na, ir... Kad moterys nedingtų nuo ekranų, užmetamas indiškasis jaukas. Pakvietimas į šaunią šeimynėlę su smagiomis švenčių tradicijomis. Čia U.Thurman turi pamilti netikrą savo vyrą. Pamilsta. Bet reikia dar pusvalandžio veiksmo. Tam prisiūnamas papildas – mylimieji išsiskiria, kad susibėgtų pačioje pabaigoje. Štai ir visa istorija. Jeigu jos nebūtų, kino pasaulis tikrai neapsiverstų.
Pagrindinė: svarbiausia filmo „Atsitiktinė santuoka” veikėja Ema Loid (akt. U.Thurman) – porų konsultantė. Ji veda nepaprastai populiarią radijo laidą, kurioje padeda žmonėms tobulinti santykius arba nutraukti niekam tikusius ryšius.
Staigmena: Ema (akt. U.Thurman) ir Ričardas (akt. Colin Firth) netrukus ruošiasi susituokti, tačiau visas kortas būsimai nuotakai sumaišo pritrenkianti naujiena – ji sužino, kad negalės ištekėti, nes... jau yra susituokusi.
Naujoji romantinė komedija aiškiai nusitaikiusi į moterišką auditoriją. O merginos mėgsta išsireikalauti, kad filmelius apie meilę jų vaikinai žiūrėtų drauge...
Naujausi komentarai