Žinomas trumpametražių filmų festivalis vyksta Jorke. Festivalyje parodoma daugiau nei 300 filmų ir surengiama 100 renginių, sukuriama platforma ir mezgami ryšiai, padedantys pristatyti filmus tarptautinei visuomenei. Svarbiausias festivalio apdovanojimas skirtas talentams ugdyti. Penkias dienas trunkančiame festivalyje pateikiamos įkvepiančios filmų peržiūros, mezgamos pažintys, rengiami susitikimai su žymiausiais Didžiosios Britanijos platintojais ir kt.
Festivalis prasideda lapkričio 7 ir tęsis iki lapkričio 11 dienos. Pasak festivalio direktorės Cherie Federico, kinas yra viena galingiausių meno formų: „Jis nukelia mus į naujas vietoves, supažindina su įvairiomis kultūromis ir kalbomis, mus jaudina ir keičia. Visi turime filmą, kuris pakeitė mūsų gyvenimą, todėl man labai malonu pristatyti šių metų oficialius pasirinkimus. Šiuos darbus mūsų programos sudarytojai atrinko dėl gilių istorijų ir inovatyvaus filmavimo stiliaus. Šių metų festivalis ypatingas, nes praplėtėme horizontus ir įtraukėme į konkursą vaidybinius filmus.“
Dokumentinis filmas „Europos parkas. Pradžia“ yra išskirtinis įvairiais aspektais. Nespalvotoje kino juostoje užfiksuoti unikalūs kadrai, atskleidžiantys Europos parko kūrimo pradžią, eigą, įvykius, garsių menininkų portretus. Paraleliai režisierius A. Tarvydas meistriškai parodo atgimstančios Lietuvos vaizdus, įvykius: Nepriklausomybės skelbimo, televizijos bokšto ir Spaudos rūmų šturmo, Sausio 13-osios aukų laidotuves ir kitas mūsų tautos apsisprendimo akimirkas.
A. Tarvydo filmas „Europos parkas. Pradžia“ apima daugiau kaip ketvirčio amžiaus istorijos tarpsnį, yra savotiškas istorinės atminties metraštis, vienos iš atgimusios Lietuvos tapatumo - Europos parko - raidos istorija. Pasak A. Tarvydo, „šis filmas, kuriame rodomos jauno menininko Gintaro Karoso pastangos iš apleisto miško sukurti Europos parką, yra daugiau nei dokumentinis, tai - Lietuvos kūrimo epas“.
Šis dokumentinis filmas yra skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui 2018-aisiais paminėti. A. Tarvydas yra sukūręs daugiau kaip dvidešimt autorinių dokumentinių kino filmų (buvo jų režisierius, operatorius ir scenaristas) apie Lietuvos kultūrai svarbius žmones, tokius kaip Marija Gimbutienė, Marcelijus Martinaitis, Skirmantas Valiulis, Laimonas Noreika, Zigmas Zinkevičius, Norbertas Vėlius ir daugybę kitų.
Naujausi komentarai