Galerijoje "Meno parkas" – jaunųjų menininkų desantas. Vilniaus dailės akademijos studentai prisistato parodoje "Jaunieji. Žalia sąmonė-3, arba kaip nesikartoja istorija".
Jaunaisiais talentais nuoširdžiai besidžiaugiantis parodos kuratorius Česlovas Lukenskas pabrėžė, kad parodoje dalyvaujantys jaunieji menininkai – talentingi, ieškantys ir sugebantys prabilti apie save, pasaulį, savo matymą ir daromas išvadas. "Daugelį jų jau vadinu kolegomis, jie lygia greta gali dalyvauti parodose su savo mokytojais", – įsitikinęs Č.Lukenskas.
Parodos pagrindą sudaro Vilniaus dailės akademijos Vilniaus fakulteto, Aukštųjų studijų fakulteto ir ką tik akademiją baigę studentai. Atrinkti darbai nėra studijų programų pristatymas – tai greičiau ryškesnės tendencijos tapybos, grafikos, skulptūros, medijų meno, dizaino, kostiumo dizaino ir architektūros srityse. Darbų leitmotyvas yra išėjimas už disciplinos sienų, naujų technikų ir technologijų paieškos, naujų žmoniškumo ir tarpusavio santykių aspektai, rūpestis dėl socialinės plėtros ir darnos.
Jaunieji save identifikuoja pagal kultūrinių objektų įvaizdžius, socialinius įvykius, ir tai gali būti suprantama kaip opozicija senoms medijoms. Šios parodos raktas – šiuolaikiniai jaunųjų konceptai, įsiliejantys į kultūrinę ir technologinę terpę. Tai naujos žmoniškumo paieškos, kaip jas galima gilinti pasitelkiant atmintį, istoriją ar sritis, kurios nėra populiarios arba utilitariniu požiūriu – naudingos.
"Taikant naujas technologijas jie išsimuša iš specialybių varžtų ir rėmų, randa naujas raiškas, formas, medžiagas, naudoja kompiuterines programas", – apie parodai atrinktus studentus ir jų kūrinius kalbėjo Č.Lukenskas. O pavyzdžių apsidairius "Meno parko" galerijoje tikrai nepristigsime.
Tarkim, Roko Cicėno erdvinės tipografikos projektas "Aerofont" akivaizdžiai išplečia grafinio dizaino sritį, tai – objektas su garsu: sukurtos erdvinės muzikinės raidės, kurias galima perskaityti, išgirsti ir jomis pagroti.
Jono Lekevičiaus "Oro piešiniai" – trys autoriaus suprogramuotos kompiuterinės programos, kuriomis bandoma sukurti naują išraiškos formą ir technologiją, nes iki šiol piešiamoji išraiška – apribota dvimatėje erdvėje, ant plokščio paviršiaus paliekant matomą žymę – tapant ar piešiant. Išraiška trimatėje erdvėje yra skulptūra: fizinių medžiagų jungimas ar dalijimas siekiant sukurti objektą, kurį būtų galima apžiūrėti. "Oro piešiniai" sukuria naują mediją, kuri sujungia piešimo ekspresyvumą su skulptūros gebėjimu suformuoti ir apibrėžti erdvę.
Jaunoji menininkė Eglė Ulčickaitė savo kūriniu "Perdažytas sovietinis maketas" teigia: "Tapau praeitį, kurios jau nebėra, nors, žinau, egzistavo. Tik vadinu tos praeities daiktus kitais vardais – tai bandymas prisiminti neišgyventą laiką, kas įmanoma tik pasitelkiant vaizduotę. Tapau praėjusį laiką kitokiomis spalvomis, nei buvo, todėl ir perdažau sovietinį namo maketą ir tai jau nebe prisiminimas, o jo dabartis."
Stabtelėta tik prie kelių darbų, tačiau parodoje dalyvauja 19 šiuolaikinio meno jaunųjų kūrėjų, kuriems rūpi žmogiškos būties, alternatyvių gyvenimo ir būties pavidalų paieškos, atmintis ir istorija, tai, kas atrasta ir atrasti nauja.
Kas? Paroda "Žalia sąmonė".
Kur? Galerijoje "Meno parkas".
Kada? Veikia iki lapkričio 12 d.
Naujausi komentarai