Laureatų paskelbimo ir vainikavimo iškilmės prasidės 13 val. Rokiškio krašto muziejuje.
Tryliktus konkurso gyvavimo metus skaičiuojantis parodų ciklas „Aukso vainikas“ sumanytas siekiant išsaugoti vertingiausius tradicinės lietuvių liaudies dailės bruožus šiandienos kultūroje, paskatinti visų dailės šakų kūrėjus dažniau ieškoti įkvėpimo senosiose tradicijose, drąsiai, savaip jas interpretuoti ir kurti. Kasmet apie 500 tautodailininkų pristato savo kūrinių kolekcijas visuomenei. Geriausi jų, įveikę savivaldybių ir regioninius turus, pasirodo respublikinėje Lietuvos nacionalinio kultūros centro organizuojamoje parodoje – kaskart vis kitame Lietuvos mieste, rašoma pranešime spaudai.
Šių metų regioninės parodos dar kartą patvirtino, kad audėjų sambūriai tebegyvuoja Vilkaviškyje ir Zarasuose, kad Telšių ir Panevėžio apskrityse netrūksta gabių tradicinės medžio skulptūros kūrėjų. Pakilimą išgyvena vadinamosios paprotinės dailės žanrai: praktiškai visose parodose būna aukšto meninio lygio margučių ir sodų kolekcijų, o žemaičiai džiugina įspūdingomis Užgavėnių kaukėmis.
Įdomiausius, tradicijos atspindžio ir meniškumo požiūriu vertingiausius darbus bus galima pamatyti ir Lietuvos dainų šventės dienomis vyksiančioje Liaudies meno parodoje. Ekspoziciją sudarys per pastaruosius penkerius metus sukurti vaizduojamosios (tapybos, grafikos, skulptūros), taikomosios (audinių, juostų, rankdarbių, keramikos, kalvystės, juvelyrikos, medžio dirbinių ir kt.) ir paprotinės (verbų, margučių, kaukių, sodų) liaudies dailės darbai. Parodoje, kaip įprasta, dalyvaus apie pusę tūkstančio meistrų.
2018 m. birželio 30 – liepos 6 d. Vilniuje vyksianti dainų šventė „Vardan tos...“ skiriama Lietuvos nepriklausomos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti.
Naujausi komentarai