„G&G Sindikato” vyrukai pristato nemokamą koncertą pačioje Vilniaus miesto širdyje – Vokiečių gatvėje. Likus mažiau nei dviem savaitėm iki renginio apie kūrinio pradžią, ideologiją bei išskirtinį koncertą kalbiname Sindikato narius Gabrielių Liaudanską-Svarą bei Kastytį Sarnicką-Kastetą.
– Nuo miesto legenda tapusios dainos prabėgo daugiau nei 10 metų. Gal galėtumėte priminti, kokia buvo „Vokiečių gatvės“ kūrinio idėja?
– (Kastetas) Tuo metu mes buvom jauni ir maištaujantys, tokiais, matyt, likom ir dabar. Aš asmeniškai visada nusistatęs prieš draudimus, nes galvoju, kad protingam žmogui draudimų nereikia, o kvailiui jie nepadės. Gaila kad daugelis neteisingai tuo metu suprato mūsų „gabalą“. Jis tikrai nėra apie besaiki alkoholio vartojimą ar netvarką.
– (Svaras) Daina buvo parašyta kaip atsakas ir protestas prieš žmonių laisvių suvaržymą ir verslo interesų dangstimą po visuomeninės gerovės vėliava. Alus tėra simbolis, šios dainos objektas yra kur kas platesnis nei viena Vokiečių gatvė.
– Kodėl kūrinio ašis sukasi būtent apie Vokiečių gatvę?
– (Svaras) O tai jau dokumentika. Būtent Vokiečių gatvėje buvo uždrausta gerti savo alų, nors skelbė, kad alaus gėrimas iš esmės yra blogis, visgi lauko kavinėse lygiai taip pat atvirai jis pardavinėjamas iki šiol. Ir kažkodėl šis ydingas pavyzdys nėra ydingas, o štai savo alaus gėrimas yra kriminalas.
– (Kastetas) Tais metais (2001 – red past.) mes dažnai sėdėdavom ten, bendraudavom, šnekėdavom.
– Visgi, ar pasikeitė šios dainos reikšmė nuo to laiko, kai ji buvo išleista?
– (Kastetas) Tikriausiai ne. Ta daina apie laisvę. Ji primena tuos laikus kai mes sėdėdavom mylimiausioj Vilniaus miesto gatvėj, daug bendraudavom, šnekėdavom, kurdavom kažkokius planus buvo išties linksma.
– (Svaras) Dainos reikšmė tikrai nepasikeitė ir ji yra vis dar aktuali, gi kalba ne apie banalų alaus gėrimą.
– Kokia buvo žmonių reakcija į „Vokiečių gatvę“?
– (Svaras) Žmonės skanduoja šią daina po šiai dienai. Įžvalgesni mato visas tarpeilutines tiesas, žvelgiantys paprasčiau tiesiog sutinka, kad turi teisę rinktis.
– Pirmasis „G&G Sindikato” video klipas taip pat siejamas su aptariamu kūriniu. Kokias emocijas dabar sukelia toji vizualinė medžiaga?
– (Svaras) Šypseną ir šilumą. Juk tai pradžia. Mes gerbiam visas savo šaknis.
– Iš praeities grįžtant į dabartį: kodėl būtent dabar koncertas ir ko tikitės iš jo?
– (Svaras) Atėjo laikas priminti, kad mes ir žmonės nieko nepamiršom.
– (Kastetas) Tikriausiai tai sena svajonė – sugroti savo koncertą Vilniaus širdyje.
Jaučiu, jog bus sunku tvardyti emocijas. Tačiau laukiame visų: ir senų draugų ir naujų pažįstamų. Turėtų būti itin smagu!
Naujausi komentarai