„Kino pavasario“ programoje „Meistrai“ – visame pasaulyje laukiami filmai Pereiti į pagrindinį turinį

„Kino pavasario“ programoje „Meistrai“ – visame pasaulyje laukiami filmai

2025-02-21 13:45

Filmai, kurių kūrėjus žino visas pasaulis, o jų profesine meistryste neabejoja niekas – kovo 7–23 d. vyksiančio atsinaujinusio „Kino pavasario“ organizatoriai juos pristato programoje „Meistrai“. Joje – naujausi įvertintų režisierių Andrea Arnold, Mike’o Leigh, Leoso Caraxo, Mohammado Rasoulofo, Lucos Guadagnino ir kitų darbai, išsiskiriantys autoriniu stiliumi ir paliečiantys svarbias temas.

Porą jų – britų režisierės Andrea Arnold „Paukštį“ ir Lucos Guadagnino „Queer“ – žiūrovai kviečiami pamatyti ne tik kino salėse, bet ir specialiuose šventiniuose festivalio atidarymo seansuose Lietuvos nacionaliniame dramos teatre kovo 7–9 d. O įpusėjus „Kino pavasariui“ į Lietuvą atvyksiantis prancūzų kino kūrėjas Leosas Caraxas festivalyje žiūrovams pats pristatys naujausią savo filmą „Tai ne aš“, kuriame provokuojančiai keliauja po savo paties filmografiją ir kino istoriją.

Pasak „Kino pavasario“ programos ir pirkimų vadovės Dovilės Grigaliūnaitės, kino meistrai labai smalsiai ir atidžiai stebi šiandieninį pasaulį bei, pasitelkę savitą kino kalbą, meistriškai jautriai išryškina tai, kas svarbu mums visiems. „Šeimos, tapatybės, netekties, politikos, teisingumo temos šių režisierių filmuose žiūrovui atsiveria dar nematytomis formomis, o jų meistrystės suteikiamas žiūrėjimo malonumas tik sustiprina filmais perduodamas emocijas ir žinutes“, – pasakojo ji.

Filmo „Queer“ stop kadras.

Šiais metais programoje „Meistrai“ žiūrovai išvys 16 filmų, tarp kurių – ir Davido Lyncho chronologinė septynių trumpametražių filmų kolekcija, ir geriausio tarptautinio filmo kategorijoje „Oskarui“ nominuota Mohammado Rasoulofo drama „Šventosios figos sėkla“, pasakojanti apie šeimos santykį, Irano visuomenę ir moterų situaciją joje.

„Gyvendami Vakaruose kartais nevertiname, kokie esame laimingi, – sako ilgamečio festivalio partnerio „Vilniaus pergalė“ marketingo vadovas Justas Razmus. – „Šventosios figos sėkla“ parodo, kad pasaulyje vis dar yra vietų, kur lygybė, mums savaime suprantamos teisės ir požiūriai nėra duotybė. Tame ir slypi kino meistrystė – universalia kino kalba atskleisti šiandieninės visuomenės problemas tam, kad būtų kuriamas pokytis.“

Dar vienas kino pasakojimas apie šeimą ir tapatybę programoje – britų režisierės Andrea Arnold vaidybinis filmas „Paukštis“, žavintis garso takeliu ir debiutuojančios Nykiyos Adams bei visiems puikiai pažįstamų Franzo Rogowskio ir Barry Keoghano vaidyba.

Filmo „Šventosios figos sėkla“ stop kadras.

Kanados kino meistro Deniso Côté filmas „Paul“, kurio premjera ką tik įvyko Berlyno kino festivalyje, kviečia pažvelgti į subkultūrą, metančią iššūkį tradicinėms vyriškumo ir pasitenkinimo sampratoms, bei kelia klausimus apie tapatybę. Rebusą apie tapatybę sprendžia ir naujasis Lucos Guadagnino kino pasakojimas „Queer“.

Tuo tarpu kinų režisieriaus Jia Zhang-Ke melancholiškas filmas apie meilę ir netektį modernėjančioje Kinijoje „Tėkmės pagauti“ dovanoja unikalų žvilgsnį į laiko tėkmę ir ilgalaikį asmeninių pasirinkimų poveikį, o įspūdingi kraštovaizdžiai sužavi kiekvieną. Žiūrovą per įvairias emocijas – juoką, liūdesį, viltį – veda ir legendinis britų režisierius Mike’as Leigh, šeimos dramoje „Karti tiesa“ atskleisdamas ryškiausius gyvenimo atspalvius.

Brazilų kino meistras Walteris Sallesas „Oskarui“ nominuotame filme „Aš vis dar čia“ tyrinėja moters, kurios vyrą pagrobia karinė diktatūra, portretą. Viena augindama penkis vaikus, pagrindinė veikėja iš namų šeimininkės tampa tvirta aktyviste, kovojančia už teisingumą. Politinė tema paliečiama ir Kambodžos režisieriaus Rithy Panh filme „Susitikimas su Pol Potu“ – jame pasakojama trijų prancūzų, siekiančių gauti išskirtinį interviu ir patekusių į propagandos pinkles, istorija.

Visus „Kino pavasario“ programos „Meistrai“ seansus galima rasti čia: . 30–asis Vilniaus miesto kino festivalis „Kino pavasaris“ vyks kovo 7–23 d. Festivalį palaiko didieji partneriai „ERGO“ ir „Telia Play“, iš dalies finansuoja Lietuvos kino centras, Vilniaus miesto savivaldybė, „Kūrybiška Europa“ MEDIA.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra