Kovo 7–23 d. jau 30-ąjį kartą į kino sales pakviesiantis atsinaujinęs Vilniaus miesto kino festivalis „Kino pavasaris“ šiandien atskleidė visą jubiliejinio festivalio programą. Joje – ne tik naujausi ir pasaulyje jau pamilti filmai, bet ir ypatingi seansai, šventiniai susitikimai bei garsūs svečiai.
Festivalio direktorius Algirdas Ramaška sako, kad nors gimtadienis – „Kino pavasario“, dovanas gaus festivalio žiūrovai: „Kino pavasaris“ šiemet kaip niekad ypatingas. Rodysime daugiau nei 160 filmų, turėsime ypatingų programų, netradicinių rodymų. Belieka tik susiplanuoti atostogas ir pasinerti į patirtis, kurios išliks atmintyje visą gyvenimą“, – tikina jis. Bilietus į „Kino pavasario“ filmus bus galima įsigyti nuo antradienio, vasario 18 d. – tądien jie bus parduodami specialia kaina.
„Jubiliejiniam festivaliui ruošėmės keletą metų, todėl tikiu, kad tai bus geriausias „Kino pavasaris“, – neabejoja „Kino pavasario“ vykdomasis direktorius Konradas Kazlauskas, kviesdamas visus pasidžiaugti kino salėse ir netradicinėse erdvėse rodomu geru kinu, o gal net ir filmais, kurių nespėta pamatyti per 30 metų, taip pat susitikimais su kino kūrėjais ir išskirtiniais renginiais. „Apie tai ir yra tikras gimtadienis – apie buvimą kartu ir tikrą susitikimų bei atradimų džiaugsmą“.
Pranešimo siuntėjų nuotr.
Specialios 30-mečio programos, įvykiai ir svečiai
Šiemet atidarymą švęsiantis visą savaitgalį, „Kino pavasaris“ prasidės nuo išskirtinių seansų bei renginių Lietuvos nacionaliniame dramos teatre. Čia vyks ir paties pirmojo festivalio filmo Leos’o Carax’o „Pont Neuf meilužiai“ peržiūra, o „Kino pavasariui“ įpusėjus, į Lietuvą atvyks ir pats režisierius. Simboliška, kad jis viešėjo ir pirmajame festivalyje prieš 30 metų, o šiemet dar ir pristatys naujausią savo filmą „Tai ne aš“.
Dar viena ypatinga „Kino pavasario“ viešnia – kino meistrė, žinoma lenkų režisierė, scenaristė ir prodiuserė Agnieszka Holland. Ji yra viena geriausių Europos kino kūrėjų, per savo karjerą pelniusi daugybę apdovanojimų. Šia proga festivalis dar kartą parodys pernai „Kino pavasario“ žiūrovų gausiai žiūrėtą jos naujausią filmą „Žalia siena“, po kurio seanso režisierė susitiks su auditorija pasikalbėti apie savo kūrybą.
Jubiliejinis „Kino pavasaris“ yra paruošęs ir daugiau ypatingų 30-mečio seansų. Festivalyje bus galima pamatyti režisieriaus Jean’o-Marc’o Vallée kūrinį „Café de Flore“ – šį filmą, kaip labiausiai įsiminusį per 30 „Kino pavasario“ metų, į programą įtraukė festivalio įkūrėja Vida Ramaškienė. Buvę „Kino pavasario“ programos sudarytojai taip pat prisiminė ankstesnius festivalius ir sukuravo „30 pavasarių“ programą, kurioje – juos labiausiai per „Kino pavasario“ istoriją sužavėję filmai.
Nuo stebimosios dokumentikos iki egzistencinio trilerio
Vienas iš ilgamečių „Kino pavasario“ siekių – atkreipti dėmesį į lietuvių kiną ir palaikyti jo kūrėjus, tad ir šiemet lietuviškų filmų programa užims ypatingą vietą festivalyje. Jame lietuvių režisieriai pristatys jau pasaulio festivalius apkeliavusius vaidybinius ir dokumentinius filmus, taip pat tuos, kurie dar tik pradės savo kelionę.
Tarp jų – Talino „Juodąsias naktis“ nušvietęs Vytauto Puidoko stebimosios dokumentikos filmas apie atokioje bendruomenėje atsidūrusį 14-metį Matą „Murmančios širdys“, Nerijaus Mileriaus ir Linos Lužytės egzistencinis trileris „Johatsu“, Giedrės Beinoriūtės švelni ir šmaikšti dokumentika apie XIX a. menančią tradiciją – velyknaktį Pievėnų kaime „Sacrum ir profanum Pievėnuose“ bei Lokarno leopardą prisijaukinusi ir su daugybe apdovanojimų atkeliaujanti Saulės Bliuvaitės „Akiplėša“.
Gera naujiena trumpametražio kino gerbėjams – šiais metais „Kino pavasaryje“ vyks tikras lietuviškų trumpametražių maratonas. Bendradarbiaujant su lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“, festivalis pakvies į 8 val. kino seansą – programą, kuri kvies pajusti šiuolaikinio Lietuvos trumpametražio kino pulsą su 30 trumpųjų filmų.
Pranešimo siuntėjų nuotr.
Nuo „Oskarų“ nominantų iki J. Jarmuscho ir sengirės paieškų
Kaip ir kasmet, taip ir jubiliejiniais metais, „Kino pavasaris“ žiūrovus džiugins laukiamiausiais, labiausiai apdovanotais ir pasaulyje jau pamiltais filmais. Festivalyje bus galima išvysti 10-čiai „Oskarų“ nominuotą vizualiai stulbinantį ir emociškai paveikų epą „Brutalistas“ (rež. Brady Corbet), kuriame galingą pagrindinį vaidmenį sukūrė aktorius Adrienas Brody. Taip pat – trims „Oskarams“ nominuotą „Sing Singo kalėjimą“ (rež. Greg Kwedar), prie kurio prisidėjo ir lietuvė dailininkė Rūta Kiškytė, į tiek pat „Oskarų“ pretenduojantį „Aš vis dar čia“ (rež. Walter Salles) bei dar vieną pretendentą gauti „Oskarą“ už geriausią užsienio filmą – „Šventosios figos sėkla“ (rež. Mohammad Rasoulof).
Gamtos mylėtojus festivalis kvies į specialią šių metų programą „Ten, kur auga medžiai“. Filmai „Laukinės širdys“ (rež. Silje Evensmo Jacobsen), „Paukščių giesmės“ (rež. Kathleen Harris) ir „Sengirė“ (rež. Mindaugas Survila) sutelks žvilgsnį į gamtos grožį ir trapų balansą. Ypatingas šios programos akcentas – ją lydinčios ekskursijos po gamtiškąsias Vilniaus vietas: festivalis pakvies kartu stebėti paukščius ar atrasti sengirės fragmentų Vingio parke.
Šiemet „Kino pavasaris“ taip pat pakvies į kelionę po ankstyvuosius režisieriaus Jimo Jarmuscho filmus. Jo kūriniai, kuriuose minimalizmas derinamas su poezija, o egzistenciniai klausimai – su ironišku humoru, sužavėjo ne vieną kino mylėtojų kartą. Festivalyje bus parodyti septyni filmai: „Amžinos atostogos“, „Keisčiau nei rojuje“, „Už įstatymo ribų“, „Paslaptingas traukinys“, „Naktis Žemėje“, „Negyvėlis“ ir „Šuo vaiduoklis: samurajaus kelias“.
Visą festivalio programą galima rasti https://kinopavasaris.lt/. 30-asis Vilniaus miesto kino festivalis „Kino pavasaris“ vyks kovo 7–23 d..
Naujausi komentarai