Per ją gyventojai kviečiami tuo pačiu metu susiburti ir mokytis tradicinių šokių, juos šokti, kartu dainuoti liaudies dainas.
Didesni akcijos renginiai penktadienį organizuojami Nepriklausomybės aikštėje Kaune, Ramybės skvere Kėdainiuose, aikštėje prie kunigaikščio Aleksandro paminklo Panevėžyje, K. Dineikos sveikatingumo parke Druskininkuose, Alytaus kultūros ir komunikacijos centro amfiteatre, aikštėje prie Tauragės kultūros rūmų ir kitose Lietuvos miestuose.
Pasak Lietuvos nacionalinio kultūros centro atstovų, penktus metus vykdomo projekto tikslas – įtraukti į liaudies šokio sūkurį kuo daugiau visuomenės ir pasiekti, kad jis taptų ne tik matomas scenose, bet ir kiekvienam prieinamas, išbandytas, pamėgtas.
Projektu siekiama populiarinti lietuvišką šokį, sukurti progą pabendrauti miestelių bendruomenėms, pagilinti žinias apie tautos tradicijas, kultūrą.
Kiekvieną atvykusį renginio organizatoriai planuoja išmokyti nesudėtingų tradicinių lietuviškų polkų, valsų, kadrilių. Atėjusieji bus kviečiami šokti visų penkių Lietuvos regionų – aukštaičių, dzūkų, sūduvių, žemaičių ir Mažosios Lietuvos – šokius.
Akcijos metu organizatoriai rekomenduoja šokti tradicinius lietuviškus šokius ir ypatingą dėmesį skirti savo krašto choreografiniam folklorui.
Lietuvos nacionalinio kultūros centro duomenimis, kasmet akcijos metu įvyksta per 100 šokių švenčių įvairiose Lietuvos vietovėse, jos suburia apie 20 tūkst. akcijos dalyvių ir stebėtojų.
Naujausi komentarai