Šio filmo režisierius Hassanas Fazili sužino apie Talibano ketinimus jį nužudyti – šeima priversta bėgti iš Afganistano, o tolstant nuo namų, Hassanas telefonu fiksuoja tragiškas šeimos akimirkas.
Prieš festivalio atidarymo filmą organizatoriai darkart priminė apie skaudžią MES ir JIE atskirtį. Salėje skambėjo Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos 7D klasės moksleivių balsai – jie skaitė savo bendraamžio Icchoko Rudaševskio, kalėjusio gete, dienoraščio ištraukas.
Prieš 76-erius metus penkiolikmetis berniukas pasauliui paliko sukrečiantį liudijimą apie laikotarpį, kai riba tarp MES ir JIE buvo geto siena. Šią garso instaliaciją kūrė režisierius Mantas Jančiauskas, kompozitorius Dominykas Digimas, vaizdo įrašą parengė Ignė Narbutaitė.
„Šių metų specialioji filmų programa, nurodžiusi mums pagrindinę festivalio temą, vadinasi „Sienos“. Minėdami vieningos Europos pradžią žymėjusios Berlyno sienos griūties 30-metį, šiandien mes vėl statome jei ne sienas, tai bent tvoras, pasaulį skirstydami į MES ir JIE kategorijas. Tad „Nepatogus kinas“ kviečia į suartinantį susitikimą su MUMIS ir JAIS – nepažįstamais, kitokio tikėjimo ir tautybės žmonėmis, turtingais ir skurstančiais, laukiančiais mirties ar bėgančiais nuo jos“, – pranešime cituojamas festivalio vadovas Gediminas Andriukaitis.
Festivalis spalio 10 dieną prasidės Vilniuje, spalio 11 dieną – Kaune, spalio 23 dieną – Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje ir Ukmergėje, o lapkričio 13 dieną pasieks Uteną, Anykščius, Marijampolę, Rokiškį, Tauragę ir Biržus.
„Nepatogus kinas“ šiemet žiūrovams pasiūlys ne tik susitikimus su kino kūrėjais, filmų herojais, žmogaus teisių aktyvistais, bet ir leis patiems patirti personažų istorijas virtualioje realybėje.
Organizatorių teigimu, šiemet pirmą kartą pristatoma virtualiosios realybės patirtis. „Namai po karo“ leis žiūrovams pajusti, ką reiškia po ginkluoto konflikto grįžti į namus, kuriuose tebėra paslėptų minų ir kiti sprogmenų.
Konkursinėje programoje dėl pagrindinio festivalio prizo varžysis 10 debiutuojančių režisierių filmų, tarp jų – Pawelo Ziemilskio „Ryšys“, Luke Lorentzeno (Luko Lorenceno) „Naktinė greitoji“ bei Oskarui nominuotas RaMell'o Rosso filmas „Heilo apygarda šį rytą, šį vakarą“.
„Nepatogus kinas“ – nuo 2007 metų kasmet vykstantis tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis, siekiantis kurti erdvę žmogaus teisių, politikos, socialinės atsakomybės, tvarumo temoms, supažindinti visuomenę su pasaulinėmis aktualijomis, skatinti būti sąmoningiems ir kritiškiems.
Naujausi komentarai