Nacionalinėje parodoje savo darbus pristatė ir garbingiausio Lietuvos tautodailės apdovanojimo – „Aukso vainiko“ – siekė 28 senųjų amatų tradicijas tęsiantys kūrėjai. Konkurso komisija, sudaryta iš žinomų šalies menotyrininkų, tautodailės plėtotojų, išrinko ir geriausiais metų meistrais paskelbė vaizdinės liaudies dailės meistrą, medžio drožėją Vytą Jaugėlą iš Plungės, taikomosios liaudies dailės meistrę Vitą Babičienę iš Vilniaus ir kryždirbį Evaldą Kapčių iš Vilniaus.
Antrą vietą vaizdinės dailės kategorijoje pelnė Vytautas Jackūnas iš Pasvalio, trečią – Adolfas Andriejus Viluckis iš Kretingos. Taikomosios dailės grupėje antroji vieta skirta Irenai Vapšienei iš Kupiškio, trečioji – Janinai Blažukienei iš Vilkaviškio. Kryždirbystės srityje antroji vieta teko Edvadui Mačaičiui iš Šakių, trečioji – Alvydui Pociui iš Šilalės.
Specialūs diplomai įteikti tapytojui Zenonui Bulgakovui už stiliaus savitumą ir kolekcijos vientisumą, kalviui Ričardui Grekavičiui už meistrystę ir ornamentiką, tautinių kostiumų audėjai Galinai Švedienei už žemaitiško kostiumo puoselėjimą, medžio drožėjui Alfonsui Mauliui už savitą šventųjų įvaizdžio pateikimą ir tautinių juostų audėjai Sigitai Milvydienei.
Šventėje aukso vainikai įteikti ir geriausiems 2020 m. meistrams – Viktorui Žilinskui, Birutei Andrijauskienei ir Sauliui Kroniui, taip pat pagerbti antrų ir trečių vietų bei specialiųjų diplomų laimėtojai, nes iškilmingą ceremoniją pernai sutrukdė pandemija.
Lietuvos nacionalinio kultūros centro įsteigti „Aukso vainiko“ apdovanojimai – svarbiausias šalies tautodailininkų – iškilių liaudies dailės kūrinių autorių – įvertinimas. Apdovanojimai skiriami už liaudies vaizdinę (skulptūrą, tapybą, grafiką, karpinius), taikomąją dailę (tekstilės, keramikos, medžio, kalvystės, juvelyrikos bei paprotinius dirbinius – margučius, verbas, sodus) bei kryždirbystę (kryžius, stogastulpius, koplytstulpius, koplytėles ir kitus tradicinės formos paminklus).
Naujausi komentarai