Pereiti į pagrindinį turinį

Rasinės diskriminacijos panaikinimo dienos proga Seime vyks „Gyvoji biblioteka“

2014-03-18 12:02
DMN inf.
A.Ufarto/BFL nuotr.

Kovo 21 d., penktadienį, 11.30-15 val. Parlamento galerijoje (Seimo I rūmai) vyks "Gyvoji biblioteka", skirta Tarptautinei rasinės diskriminacijos panaikinimo dienai. "Gyvosios bibliotekos" rengėjai pakvies ne tik išsirinkti ir paskaityti vieną iš "gyvųjų knygų", bet ir atidarys projekto fotografijų parodą. Renginys bus atviras lankytojams - nuo 11 iki 15 val. Parlamento galerijoje tradiciškai skelbiamos atvirų durų valandos (įėjimas per I rūmus, nuo Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos pusės. Atvirų durų valandų lankytojams nereikalinga išankstinė registracija).

Pasak organizatorių, renginiais Seime siekiama atkreipti dėmesį į visuomenėje egzistuojančias socialinės darnos ir tarpusavio supratimo problemas bei paskatinti iniciatyvas prieš bet kokios formos diskriminaciją ir ksenofobiją.

"Ši biblioteka - tai galimybė iš pirmų lūpų išgirsti tikras istorijas, užduoti rūpimus klausimus ir geriau suprasti jus supantį pasaulį. Bibliotekos knygos - tai asmenybės, kurios visuomenėje egzistuojančius stereotipus griauna savo nuoširdumu ir atvirumu", - teigia projekto koordinatorė Gretė Gerdauskaitė.

Pasak G. Gerdauskaitės, dažnai susikalbėjimui, tolerancijai ir geranoriškumui vienas kito atžvilgiu trukdo išankstinės nuostatos ir nežinomybės baimė. Vienas veiksmingiausių būdų tai įveikti - nuoširdus ir nuotaikingas pokalbis su žmogumi, kurio pažiūros, gyvenimo būdas ar įgimtos savybės nesuprantamos ir kelia daug klausimų. Šį pokalbį galime prilyginti geros knygos skaitymui, po kurio skaitytojas jaučiasi pakylėtas, pasisėmęs gerų emocijų ir patirties.

"Gyvosios bibliotekos" knygų lentynose lankytojų laukia žmonės, turintys negalią, išpažįstantys skirtingas religijas, netradicinės seksualinės orientacijos, buvę kaliniai, priklausomybių atsikratę asmenys, tautinių mažumų ir kitų socialinių grupių atstovai, kurie susiduria su išankstinėmis nuostatomis ir stereotipais.

"Gyvosios bibliotekos" fotografijų parodoje užfiksuotos 2013 m. vykusių bibliotekų akimirkos. Lankytojus pasikalbėti ir įveikti savo baimes bei nežinojimą "Gyvoji biblioteka" kvietė įvairiose erdvėse. Anot organizatorių, keitėsi vietos ir žmonės, tačiau visur biblioteka rasdavo skaitytojų, pasiruošusių atversti knygų puslapius ir geriau pažinti ne tik kitus, bet ir save.

"Gyvosios bibliotekos" metodas 1993 m. pradėtas taikyti Danijoje kaip kampanijos prieš smurtą dalis. 2003 m. Europos Taryba metodą įtraukė į Žmogaus teisių ugdymo programą. Pirmoji "Gyvoji biblioteka" Lietuvoje įvyko 2007 m. kovo 21 d. Seime, minint Tarptautinę rasinės diskriminacijos panaikinimo dieną. Per metus surengiama apie 20 "Gyvųjų bibliotekų".

Projektas "Gyvoji biblioteka" yra dalis Nacionalinio socialinės integracijos instituto vykdomos žmogaus teisių ugdymo programos. Nacionalinis socialinės integracijos institutas kuria ir taiko socialines inovacijas, užsiima žmogaus teisių edukacija.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų