„Omarų sriuba“ (rež. Pepe Andreu, Rafael Molés)
Broliai Krilis ir Alis, kuriems priklauso jaukioji Islandijos uostamiesčio kavinė „Bryggjan“, čia leidžia dienas šnekučiuodamiesi su senais žvejais. Kartą per mėnesį čia susirinkę Grindaviko gyventojai prisimena neseniai anapilin išėjusių vietinių vardus, taip tikėdamiesi juos kuo ilgiau išsaugoti atmintyje. Reaguodama į kasmet gausėjančius turistų srautus, viena didelė korporacija neseniai pateikė pasiūlymą miestelyje pastatyti aukščiausius standartus atitinkantį viešbutį. Kita – mažą šeimos kavinę paversti teminiu restoranu. Jau visai netrukus Kriliui ir Aliui teks spręsti, ką daryti su Grindaviko gyventojų numylėta „Bryggjan“ ir joje ruošiama omarų sriuba.
„Kalėdos Islandijoje“ (rež. Rúnar Rúnarsson)
Kalėdų atostogos Islandijoje. 56 atskiri epizodai piešia rūsčiai švelnų šalies portretą šiuo nerimą ir jaudulį keliančiu laikotarpiu. Sukdamasis kaleidoskopas pažeria margų kasdienybės frag-mentų ir kelia universalius žmogiškus klausimus. Filmo veikėjai kovoja su vienatve, baime, praeitimi ir dabartimi, o ironiškas ir kandus pasakojimo tonas leidžia jiems permąstyti savo vietą visuomenėje.
„Paryžiaus kaligramos“ (rež. Ulrike Ottinger)
6-ojo dešimtmečio Paryžius – avangardo sostinė ir naujos kartos menininkų bei intelektualų biotopas. Dvidešimtmetė U.Ottinger atvyko į jį vedama troškimo kurti ir ateinančius dvidešimt metų šį miestą vadino savo namais. Klaidžiodama tarp knygynų, koncertų salių, teatrų, kino teatrų, muziejų ir kavinių, vokiečių dokumentinio kino grande dame tyrinėja savo atminties žemėlapį ir jame ryškėjančius praeities Paryžiaus kontūrus – meninio ir politinio gyvenimo sceną, kurioje ne tik skleidėsi naujos idėjos, bet ir siautė XX a. demonai.
„Aplink pasaulį, kai buvai mano amžiaus“ (rež. Aya Koretzky)
Režisierė A.Koretzky keliauja laiku kartu su tėvu. 1970 m., būdamas 30-ies, jis pirmąkart paliko Japoniją ir per metus apkeliavo pasaulį. Remdamasi senomis nuotraukomis, dienoraščiais ir jo prisiminimais, Aya rekonstruoja įvykius, kurie, kaip pasirodo, buvo kertiniai jos tėvo asmenybei. Iš naujo atrasdama tėvą, ji atranda ir save.
„Vaikų namai“ (rež. Shahrbanoo Sadat)
Kai penkiolikmetį Kodratą areštuoja dėl nelegaliai perpardavinėjamų bilietų į kino teatrą, jis patenka į Kabulo vaikų namus. Čia pirmą kartą gyvenime jis ne tik pradės mokytis, bet ir susiras draugų, nukeliaus į Maskvą, patirs pirmąją meilę ir pirmas skaudžias netektis. „Vaikų namai“ – tai nostalgijos, spalvų ir sinefiliško susižavėjimo Bolivudu kupinas filmas, vaizduojantis politinių sukrėtimų draskomą Afganistaną paauglių akimis.
Europos šalių kino forumas „Scanorama“ vyks iki lapkričio 22 d. Filmus galite žiūrėti virtualioje kino platformoje kinas.scanorama.lt.
![Straipsnis užsakytas](/themes/custom/dienalt-custom-theme/build/assets/images/dmn-pr-kd.png)
Naujausi komentarai