Pereiti į pagrindinį turinį

Sovietmečiu sensacija tapęs fotomenininkas R. Dichavičius švenčia 80-ąjį jubiliejų

2017-03-01 08:38
DMN ir LRT inf.

Premjeras Saulius Skvernelis pasveikino garsų Lietuvos fotomenininką Rimantą Dichavičių, kuris šiandien švenčia 80-ąjį jubiliejų.

Rimantas Dichavičius Rimantas Dichavičius Rimantas Dichavičius

„Jau daug metų Jūsų kūryba džiugina fotomeno gerbėjus Lietuvoje, eksponavote savo darbus svarbiose galerijose, esate pripažintas ir prestižiniais apdovanojimais įvertintas menininkas. Jūsų talentas leidžia fotografijose išryškinti žmogaus ir gamtos harmoniją, atspindėti mūsų kultūros įvairovę, įprasminti istorijai svarbius reiškinius“, – sakoma premjero sveikinime. 

Vyriausybės vadovas palinkėjo R. Dichavičiui tvirtos sveikatos, giedrų ateities dienų ir visada išlaikyti menininkui būdingą optimistinį žvilgsnį ir laisve paženklintą požiūrį į gyvenimą bei kūrybą.

Per daugiau nei penkiasdešimt metų fotografijoje – keli šimtai tūkstančių kadrų, šimtai parodų ir aktų knyga, kurios leidybai turėjo pritarti pats Sovietų Sąjungos lyderis – tokią patirtį yra sukaupęs fotomenininkas R. Dichavičius.

Gamta, įsikūnijusi moters grožyje – taip savo fotografijas apibūdina fotomenininkas R. Dichavičius. Prieš dvidešimt metų jo aktų fotografijų albumas „Žiedai tarp žiedų“ tapo sensacija ir sukėlė nevienareikšmę reakciją.

Kūrėjas pasakojo, kad dėl aktų knygos jam teko vykti į Maskvą, kur buvo gautas paties Michailo Gorbačiovo leidimas. Tačiau tuo leidimu spausdinti knygą menininko vargai nesibaigė – jam teko rinkti parašus ir dėl leidimo platinti aktų albumą.

Fotografija susidomėjęs vos dvidešimties, menininkas tvirtina, kad tai tapo jo gyvenimo būdu.

Pastaruosius metus jis praleido prie albumo, kuris spėjo tapti vienu mieliausių darbų širdžiai per visą kūrybinį laikotarpį. Tai – trečiasis knygos „Laisvės paženklinti“ tomas, kuriame – dar per tris šimtus Lietuvos valstybingumo pamatus paklojusių menininkų darbų.

„Be šitų ženklų šiandien nebūtų Lietuvos, arba ji būtų visai kitokia ir gal net kitu pavadinimu, kadangi tie ženklai saugoja mūsų istoriją, kultūrą, paveldą. Čia yra valstybės ženklai: ir pinigai, ir monetos, ir istoriniai ženklai, ir padavimai, ir legendos, ir kas tik norit“, – vardijo autorius.

Pasak R. Dichavičiaus, kuriančio žmogaus stiprybė yra gebėjimas įžvelgti kasdieniuose dalykuose grožį, kurio nemato kiti, ir jį atskleisti.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų