Šią savaitę Vilniuje, Nacionalinėje dailės galerijoje (NDG), bus pristatoma Baltijos šalių architektūros, dizaino ir dailės modernizacija, taip pat sovietinės Rusijos architektūros ir dizaino projektai.
Penktadienį NDG atidaromos dvi parodos: „Modernizacija: XX a. 7–8 dešimtmečių Baltijos šalių menas, dizainas ir architektūra“ ir „Mūsų metamorfiškoji ateitis. Dizainas, techninė estetika ir eksperimentinė architektūra. Sovietų Sąjungoje 1960–1980 m.“
Anot Lietuvos dailės muziejaus, pirmoji paroda atkreips dėmesį į „pamirštą“ praėjusio amžiaus 7–8 dešimtmečių Estijos, Latvijos ir Lietuvos architektūros, dizaino ir dailės modernizaciją, prasidėjusią politinio ir kultūrinio „atšilimo“ Sovietų Sąjungoje metu.
Joje siekiama išryškinti „gyvenamosios aplinkos formavimąsi šiame regione lėmusią modernistinės kūrybos nuostatos, privalomos sovietinės darbotvarkės bei tarptautinių impulsų sąveiką“.
„Siekiama šį procesą rekonstruoti ir kontekstualizuoti, patikslinant Vakarų meno modernizacijos sampratą ir atveriant naujus jos aspektus. Tuo būdu mėginama įsiterpti į dominuojantį XX a. II pusės Europos meno istorijos pasakojimą, sustiprinant jame “antrąjį„ - Europos periferijos - balsą“, - teigia NDG.
Anot galerijos, įdomus ir savitas Europos modernizmo segmentas šiandien yra pavojuje.
Antrojoje parodoje bus pristatomi praėjusio amžiaus 7 ir 8 dešimtmečių sovietinės architektūros ir dizaino projektai, siekiantys sukurti naują idealią, pagal besikeičiančius vartotojų poreikius transformuojamą gyvenamąją aplinką. Technologinės inovacijos juose derinamos su nauja aktyvaus žmogaus samprata.
Čia bus eksponuojami Estijos, Latvijos, Lietuvos ir Rusijos kūrėjų projektai.
Naujausi komentarai