Vokietijos pareigūnai trečiadienį pareiškė, kad sugrąžins daugiau nei 1 tūkstantį meno kūrinių, kurie buvo konfiskuoti iš nacių laikų meno pirklio sūnaus, siekiant užtikrinti jų sugrąžinimą teisėtiems savininkams.
81-erių Cornelius Gurlittas (Kornelijus Gurlitas), Vokietijos vyriausybė ir pietinės Bavarijos žemės valdžia pirmadienį pasirašė oficialią sutartį, pagal kurią seniai dingę paveikslai ir eskizai, tarp kurių yra Pablo Picasso (Pablo Pikaso), Henri Matisse'o (Anri Matiso) ir Marco Chagallo (Marko Šagalo) darbų, bus sugrąžinti šeimoms, iš kurių jie buvo prievarta atimti Trečiojo reicho laikais.
Šiuo pagrindu Bavarijos miesto Augsburgo prokurorai trečiadienį pranešė, kad panaikins prieš daugiau nei dvejus metus išduotą orderį konfiskuoti 1 280 darbų, kuriuos C.Gurlittas dešimtmečius slėpė apšnerkštame savo bute Miunchene.
Šie šimtais milijonų JAV dolerių vertinimi darbai buvo konfiskuoti 2012 metų vasario mėnesį, kai apie juos buvo atsitiktinai sužinota pradėjus tyrimą dėl smulkaus masto mokesčių vengimo.
Ekspertai suabejojo tokio konfiskavimo teisėtumu.
Didžiąją dalį šių meno kūrinių ketvirtajame ir penktajame praėjusio amžiaus dešimtmečiais įsigijo C.Gurlitto tėvas prekiautojas meno kūriniais Hildebrandas Gurlittas. Naciai liepė jam pardavinėti vogtus darbus ir kūrinius, kuriuos Hitlerio režimas laikė „išsigimėliškais“.
C.Gurlitto advokatas Tido Parkas (Tidas Parkas) naujienų agentūrai AFP sakė, kad džiaugiasi sprendimu sugrąžinti šiuos kūrinius, tačiau griežtai kritikavo „baisias (teisines) klaidas“ pirmojoje nutartyje dėl meno kolekcijos konfiskavimo.
„Šios dienos sprendimas įtvirtina (Gurlitto) reputacijos atkūrimą“, – sakė jis.
Naujausi komentarai