Pereiti į pagrindinį turinį

Būtis be nereikalingų daiktų

2010-01-04 11:06
Riba: į virtuvės ir svetainės zoną patekti galima nusileidus laipteliais.
Riba: į virtuvės ir svetainės zoną patekti galima nusileidus laipteliais. / Ramūno Maniko nuotr.

Santūri šių namų prabanga neužgožia to, ką sukūrė gamta, o menui čia lenkiamasi žemiau nei buičiai. Toks įspūdis peršasi vos pravėrus kotedžo Palangoje duris.

Daiktai – tik būtiniausi

Apie 150 kv. m ploto būsto interjerą kūrusi klaipėdietė Gintarė Manikė pripažino, jog namų šeimininkų gyvenimo būdas bei pomėgiai neišvengiamai formavo ir jų gyvenamąją aplinką.

"Užsakovai – labai energingi, daug pasaulio matę, savo dvasia jaunatviški ir šiuolaikiški žmonės, tad net nekilo klausimų, kad ir interjeras bus šiuolaikiškas. Namų šeimininkai pageidavo, kad jų būstas būtų šviesus, erdvus, kad jame atsirastų tik būtiniausi daiktai. Galima sakyti, kad ir pati vieta diktavo tokį sprendimą", – pasakojo Gintarė.

Pirmojo aukšto, kuris tapo jaukių šeimos vakarojimų bei svečių priėmimo zona, didžiuliai langai atsiveria į nuostabų gamtos vaizdą, patalpa sklidina šviesos. Tad, pasak kūrėjos, norėjosi, kad ir bendras interjeras kurtų tą erdvumo, lengvumo, švaros pojūtį.

Kadangi namų šeimininkai domisi menu ir kolekcionuoja dailės darbus, vienareikšmiškai buvo nuspręsta, jog sienos turi būti šviesios, kad neužgožtų paveikslų. Ramios, pastelinės spalvos vyrauja visame būsto interjere.

Akmuo šildo ir puošia

Namo šeimininkai pirmenybę teikė natūralioms, gamtiškoms medžiagoms.

Pirmojo aukšto grindų dangai buvo pasirinkta prabangaus akmens – juros marmuro – apdaila.

"Klaidinga manyti, kad akmuo spinduliuoja šalčiu. Šiuo atveju buvo pasirinktas šiltas minkštas tonas, derantis prie bendro aplinkos kolorito ir sykiu labai pagyvinęs erdvę", – mano Gintarė.

Be to, tokia apdaila puikiai tiko šildomoms grindims – jos įrengtos visame pirmajame namo aukšte. Antrojo aukšto grindų dangai panaudotos lentos iš egzotiškos lapačio medienos.

"Tai labai įspūdingai ir prabangiai atrodantis kietmedžio masyvas, erdvei suteikiantis daug žavesio. Mūsų kraštams nebūdinga mediena išsiskiria raštu, spalva, kuri nepanaši į mums žinomų tradicinių medžių", – pasakojo pašnekovė.

Alyvuotas, o ne lakuotas medis atrodo ypač natūraliai, atsiskleidžia visu savo grožiu.

Pasak Gintarės, tiek kalbant apie medžiagas, tiek apie darbų preciziką, kokybės kartelė buvo aukštai iškelta. "Tai svarbu dėl ilgalaikio tarnavimo, – aiškino pašnekovė. – Kartu siekiau išlaikyti kokybės, vientisumo ir neapkrautos erdvės santykį."

Į kambarį – per galeriją

Būsto projektas interjero kūrėją privertė suktis ir iš keblios situacijos.

"Susidūrėme su problema – laiptų šachta pasirodė esanti labai siaura. Tačiau bendromis tiek mano, tiek nagingų laiptininkų pastangomis pavyko šią problemą išspręsti. Laiptai išėjo lengvi, žaismingi, jie tarytum niekur nesiremia", – komentavo kūrėja.

Žaismės erdvei suteikia ir vos kelių pakopų laipteliai pirmajame namo aukšte. Jie funkciškai atskiria koridoriaus ir su virtuve sujungtos svetainės zoną.

"Atrodo, kad į kambarį nusileidi lyg į terasą. Koridoriuje kabo paveikslai, ilgainiui ši vieta bus visiškai jais užpildyta, tad patekti į gyvenamąsias erdves bus galima per savotišką galeriją", – šypsojosi Gintarė.

Dizainerė nemažai dėmesio skyrė apšvietimo išskaidymui, kad jis pasiskirstytų po konkrečias erdvės zonas. Tačiau šviesos šaltinių stengtasi itin neakcentuoti. Bene ryškiausios detalės – virtuvėje virš stalo kybantys šviestuvai.

"Šiuose namuose dominuoja paveikslai. Tad per daug detalių, akcentų, kaip antai šviestuvai, negalėjau sau leisti", – pripažino pašnekovė.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų