Padvelkus vakarietiškiems vėjams, lietuviai įniko kaip įmanydami didinti namų erdves – dažnai sujungdami virtuvę su svetaine. Patogiai įsikurti galima ir nedideliame kambaryje, tereikia išmonės ir žinių.
Gyvenantieji bute ar nedideliame name irgi gali jaustis komfortiškai. Pirmiausia reikia įsisamoninti, kad ne erdvės dydis yra pagrindinis interjero kūrimo elementas.
Būstas bus mielesnis, jei nuteiksite save, kad mažas kambarėlis daug jaukesnis nei erdvi salė. Atraskite mažos erdvės privalumus – intymumą, saugumą, žavesį ir funkcionalumą.
Įvertinkite, kad mažesnio ploto namus lengviau prižiūrėti. Be to, galima džiaugtis, kad mažiau kainuoja šildymas, mažiau pinigų išleidžiama apšvietimui.
Kuriant interjerą mažoje erdvėje svarbiausia lankstumas ir universalumas. Norint protingai apipavidalinti mažą patalpą, verta viską suplanuoti. Tad darbas turėtų prasidėti nuo popieriaus lapo ir pieštuko.
Pirkdami baldus įvertinkite kambario mastelį. Rinkitės ne masyvius, pūstus, o kuo "liesesnius", atviresnius baldus. Pavyzdžiui, minkštasuoliai turėtų būti siaurais porankiais, grakščiomis kojelėmis, kėdės – atviromis atkaltėmis. Venkite visko, kas užgriozdina kambarį.
Kita vertus, keli dideli daiktai kambaryje sumažins netvarkos pojūtį. Tą patį galima pasakyti apie meno kūrinius. Mažam kambariui daug geriau tiks vienas didelis paveikslas nei daugybė mažų.
Pravartu rinktis tokius daiktus, kurie atlieka kelias funkcijas. Pavyzdžiui, staliukas televizoriui kartu yra ir knygų lentyna, komoda gali tarnauti ir kaip kavos stalelis.
Galų gale yra baldų, skirtų erdvei tausoti, pavyzdžiui, į sieną įleidžiama miegamojo lova ar dviaukštis komplektas, kurio antrame aukšte – lova, apačioje – darbo stalas.
Jei norite suteikti erdvės jau įrengtiems, bet suspaustiems namams, pats lengviausias būdas tai padaryti – atsikratyti nebūtinų daiktų ir padaryti tvarką. Paimkite dėžę ir kraukite į ją viską, kas pakeliama. Tada pradėkite dekoruoti iš naujo – dėliodami aksesuarus sustokite, kai rezultatas atrodys tobulas.
Jei ir neturite erdvios svetainės, nebijokite kviestis svečių pietų ar vakarienės. Bendraudami žmonės geriau jaučiasi mažesnėse erdvėse. Gal todėl per vakarėlius mėgstamiausia pašnekesių vieta dažnai būna virtuvė?
Gudrybės, suteikiančios erdvumo:
Rinkitės lengvas šviesias spalvas, kurios padės vizualiai praplėsti erdvę. Tai nereiškia, kad privalote gyventi tarp baltų sienų. Tik atminkite, kad šaltos spalvos – žalsva, melsva – atitolina vaizdą, o šiltos – rausva, gelsva – priartina.
Būkite atsargūs rinkdamiesi tapetus. Vienspalviai tapetai – nuo nesėkmės apdraudžiantis variantas. Smulkūs raštai gal ir nepakenks, o stambūs – erdvę trauks. Tapetuojant sienas, lubas nedideliame kambaryje geriausia dažyti skaisčiai baltai.
Vieną centrinę kambario sieną galite nudažyti sodria spalva, o kitas palikite tos pačios spalvos, bet gerokai šviesesnes arba baltas.
Panaikinkite vidines duris, kurios nėra būtinos. Vietoj jų galima pakabinti virvelines ar kitokias užuolaidas arba įstatyti slankiojančias duris.
Apšvietimo priemones tvirtinkite prie sienų ir lubų. Tačiau stenkitės, kad tai nebūtų vienintelis šviesos šaltinis kambario centre, naudokite ir paslėptą apšvietimą. Grindų plotą, kurį užima pastatomi šviestuvai, išnaudokite kitiems tikslams.
Įmontuokite šviestuvus spintose ir spintelėse – tai vizualiai didins kambarį ir padės surasti norimus daiktus.
Dažniau valykite langus, kad į patalpą patektų daugiau šviesos ir kad vaizdas pro langą lietųsi su vidaus erdve.
Pirkite tik kokybiškus ir reikalingus daiktus, atsisakykite mažų, nebūtinų niekučių, pavyzdžiui, dirbtinių fontanėlių.
Veidrodis vizualiai padvigubina erdvę. Ypač gerai, jei veidrodyje atsispindi laukas, tada patalpa tampa dar šviesesnė. Viso kambario veidrodžiais neapstatysi. Tačiau panašų veidrodinį efektą gali suteikti tam tikros rūšies stiklinės baldų durelės.
Naujausi komentarai