Pereiti į pagrindinį turinį

A.Mamontovas: išaukime iš vaikiškos laisvės - prisigerti ir susimušti

2009-11-06 15:10
Andrius Mamontovas
Andrius Mamontovas / Mindaugo Ažušilio nuotr.

Andrius Mamontovas laiko veltui negaišta. Ką tik grįžęs iš gastrolių su "Hamletu" Meksikoje, vakar savo muzikos gerbėjams pristatė filmą, kuriame įamžintas koncertas, prieš metus įvykęs Čikagoje.

– Trumpai papasakokite apie filmą. Kokia jo idėja, kaip kilo mintis jį sukurti?

– Filmo stuburas – koncertas, kurį su grupe sugrojau prieš metus Čikagoje, viename iš prestižinių roko muzikos klubų. Pirmas grupės "U2" koncertas Čikagoje buvo šiame klube, čia grojo kiti garsūs roko muzikantai. Kai atėjęs prie klubo prie atlikėjų vardų pamačiau savo pavardę ir užrašą "sold out" (parduota – angl.), buvo tikrai malonu, nors pavardė ir buvo užrašyta su klaida.

Pamaniau, kad apie koncertus išeivijoje žmonės žino tik iš to, ką grįžę muzikantai patys papasakoja laikraščiams. Man norėjosi žmonėms parodyti, kaip iš tikrųjų Amerikoje vyksta lietuvių gastrolės.

Šio filmo potencialą matau gal praėjus šiek tiek metų. Jis įprasmino kažkokį gyvenimo laikotarpį. Man dabar labai patinka žmonės, su kuriais groju, todėl tą jausmą, koks buvo scenoje, norėjosi kaip nors užfiksuoti.

– Ar išvykus gastrolių gimsta naujų dainų?

– Būna, kad koncertuojant gauni kokių impulsų, idėjų, bet labai mažai esu sukūręs būdamas tarp žmonių. Pagrindinė kūryba – kai tu esi vienas, ramu, naktis, gitara, lapas popieriaus ir rašiklis. Daugiau nieko nereikia.

– Kaip jūsų kūrybą veikia kelionės?

– Vanduo yra gyvas, kai teka. Jei vanduo stovi, jis pradeda pūti ir tampa pelke. Be jokios abejonės, kūrybai ir apskritai žmogaus gyvenimui reikalingas judesys. Jei pažiūrėtume į gamtą, matytume, kad judesys vyksta visą laiką. Tai nebūtinai reiškia, jog turime visur važinėti, bet kelionės išties labai praplečia akiratį, pakeitęs aplinką tu gauni daug minčių, įkvėpimo. Esu labai laimingas žmogus, nes turiu tokią galimybę.

– Ar galėtumėte tiesiog rinktis kelionę, kur viskas įskaičiuota?

– Šito nelabai suprantu. Man patinka, kai gali eiti, kur akys veda, turėti pasirinkimo laisvę. Nes jei viskas įskaičiuota, tu esi užrakintas ir storėji (juokiasi).

– O jei sulaukiate svečių Vilniuje, kokias vietas siūlote aplankyti?

– Vilnius turi didelį pranašumą, kad turime tas kelias kalvas, ant kurių užlipus galima pamatyti visą miestą. Svečius nuvedu į banalias vietas: į Gedimino pilį ar ant Trijų kryžių kalno, bet jie patys pamato, kur nori nueiti. Kiekviename mieste smagiausia, kai tu pats atrandi vietas.

– Be svečių kartais dar ten apsilankote?

– Taip, mėgstu, kartais pasiimti fotoaparatą ir važiuoti pafotografuoti Vilnių tiesiog savo malonumui, rasti kitokį jo kampą. Nes labai myliu šitą miestą. Kiekvieną kartą čia galima rasti šį tą nauja. Net jei esi toje pačioje vietoje, jei stovi, matai vieną vaizdą, o jei atsitūptum, matytum visai kitaip. Galimybių kitaip pamatyti miestą visada yra labai daug.

– Ką tik grįžote iš Meksikos. Kokių įspūdžių paliko ši šalis?

– Draugiški žmonės, daug muzikos, gyvenimas verda – nuostabi šalis. Ten gatvės muzikos diena kiekvieną dieną visose gatvėse. Su pavydu žiūrėjau ir galvodavau, kad norėtųsi pas mus Palangos J.Basanavičiaus gatvėje turėti bent dešimtadalį to, ką jie turi kasdien.

– Gal ir mes prie to pamažu prieisime?

– Man atrodo, mums dar reikia išaugti iš tos vaikiškos laisvės sampratos, kad laisvė yra prisigerti ir susimušti. Šiuo metu yra kažkoks kritinis taškas, esame apimti visiško chaoso. Dabar labai daug kas priklauso, ar mes liksime tarp griuvėsių, ar pradėsime ką nors statyti iš naujo. Kaip tik dabar ta akimirka, kai turime tokią galimybę, nes viskas sugriuvo. Tai daryti turėtų kiekvienas žmogus, pradėti gyventi taip, kaip iš tikrųjų nori, nebelaukti, kol kas nors ką nors sukurs, o kurti pats. Nes niekada niekas neišspręs mūsų problemų už mus pačius.


Apie filmą

Koncertinį filmą "Park West Chicago" Andrius Mamontovas su grupe įrašė viename populiariausių Jungtinių Valstijų klubų "Park West". Be koncerto įrašo, žiūrovai galės pamatyti muzikantų kelionės po šią šalį įspūdžius. Muzikantai dalijasi įspūdžiais apie šalies gamtą, pramogauja prie Niagaros krioklių, Los Andželo paplūdimyje, dangoraižių džiunglėse.

Tačiau pagrindinis filmo akcentas – "Park West" salėje atlikti žymiausi A.Mamontovo kūriniai "Geltona. Žalia. Raudona", "Marso kanjonai", "Paskutinis traukinys", "Laužo šviesa" ir daugelis kitų hitų. Klube, kuriame muzikos gerbėjus džiugino garsiausi pasaulyje atlikėjai – U2, David Bowie ir daugelis kitų – pirmą kartą erdvinio garso kokybe buvo įrašytas gyvai atliekamas lietuvių atlikėjų koncertas.

"Tikiu, kad didžiausią vertę šis filmas įgis po 10 metų – į jį sudėjome daug širdies ir laiko, džiaugiamės rezultatu. Nusprendžiau, jog filmas neturėtų iš karto patekti į parduotuvių lentynas – platinamas internetiniame nuomos punkte jis pamažu ras savo klausytoją", – teigė A.Mamontovas.

Naująjį A.Mamontovo filmą iki 2010 m. rugsėjo galės išvysti tik telekomunikacijų bendrovės TEO teikiamos skaitmeninės televizijos "Interaktyvioji GALA" klientai. Kitų metų spalį filmą rodys šalies televizijos, jo įrašą bus galima įsigyti muzikos ir vaizdo įrašų parduotuvėse, kitose prekybos vietose.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų