Pereiti į pagrindinį turinį

Filmuose – A.Mamontovas ir D.Banionis

2009-11-04 23:59
Įamžino: D.Banionis – vienas iš menininkų, apie kuriuos pasakojama filmų cikle "Dimensija 12".
Įamžino: D.Banionis – vienas iš menininkų, apie kuriuos pasakojama filmų cikle "Dimensija 12". / Gedimino Bartuškos nuotr.

Filmų ciklas "Dimensija 12", pasakojantis apie garsius Lietuvos menininkus, papildytas dviem naujais filmais – apie Donatą Banionį ir Andrių Mamontovą.

Šiuos filmus galima nemokamai pamatyti ekranuose Vilniaus geležinkelio stotyje. Jų autoriai – Džiugas Katinas ir Karolis Jankus, kino juostose jau įamžinę Vladimirą Tarasovą, Sigitą Gedą (1943–2008 m.),Vytautą Landsbergį, Valentiną Masalskį,Violetą Urmanavičiūtę-Urmaną, Oskarą Koršunovą ir Joną Meką. Nuo lapkričio 4 d. šį sąrašą papildys ir D.Banionis su A.Mamontovu.

Nauji filmai taip pat suksis ir Vilniaus autobusų stotyje. Tai – projekto "Naujas miesto veidas" dalis, kuriam vykstant šiuolaikinis menas pristatomas strategiškai svarbiose Vilniaus vietose: geležinkelio ir autobusų stotyse, Tarptautiniame Vilniaus oro uoste.

Autobusų stoties laukiamojoje salėje šiandien 17 val. bus pristatyti Andriaus Kviliūno filmai "2 minutės", "Dvigubas laisvės pojūtis", "Untitled", "Santykis", "Fotografija", "Pirmas potyris", "Trys mirtinos nuodėmės pagal mano mamą", "Kaip tapti angelu?", "Kelias į Rojų (pasiskolinti sparnai)", "Vienas sapnas-dvi žmogžudystės", "Melancholija", "Sapnas po sapno", "Final Cut", "Atsisveikinimas", "My Way", "Negimę vaikai".

Visi šie trumpi filmai bus parodyti vienas po kito ir tarsi susilies į vieną visumą. Vėliau mėnesį jie kasdien bus rodomi autobusų stotyje jos darbo laiku. "Žmonės sėdi, laukia savo autobuso ir jiems nereikia spoksoti į kokią nors reklamą – jie gali pamatyti, ką sukūrė Lietuvos menininkai", – idėją aiškino projekto "Naujas miesto veidas" kuratorė Aušra Petroškienė.

Vilniaus geležinkelio stoties antrame aukšte nuo šiandien pristatoma projekto paroda "One Dog". Tai – šešių dešimtmečių fotografijų paroda iš Lenkijos. Parodos autoriai siekia atskleisti savo kartos požiūrį į fotografiją Lenkijoje, politinių, socialinių santykių įtaką jos evoliucijai, eksponavimo kaitą.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų