Pereiti į pagrindinį turinį

Atostogos Patajoje: nuo auksinio Budos iki viešbučio be elektros ir dramblių

2016-10-21 08:27
DMN inf.

Didžiausias Tailando kurortas Pataja – rojus žemėje tiems, kas per atostogas nori suderinti paplūdimius, aktyvias pramogas ir pažintines ekskursijas bei ryškias naktinio gyvenimo šviesas.

Parankiausias laikas atostogauti Siamo įlankoje, kuri dar vadinama Tailando Rivjera, prasideda jau dabar, kai sulig lapkričiu šalyje baigiasi lietingasis periodas ir įsivyrauja švelnus bei saulėtas klimatas, kuris idealiai tinka ir paplūdimio malonumams, ir pažinimui. Tad kaip dėlioti atostogų scenarijų, jei jūsų lėktuvo bilietas žada, kad skrendate į Patają Tailande?

Pažintis su povandenine gamta

Apie Patają sakoma, kad čia kaip niekur kitur galima pamatyti itin egzotiškų jungčių tarp Rytų ir Vakarų tradicijų bei kultūrų. O dėl naktinių pramogų gausos Pataja tituluojama niekada nemiegančiu miestu. Vis dėlto šios ryškios, triukšmingos kurorto etiketės – tik keletas iš daugelio Patajai priskiriamų. 145 km nuo Tailando sostinės Bankoko nutolusiame kurorte, kiek toliau nuo dieną naktį šurmuliuojančio centro, galima rasti gamtą, ramybę bei išvysti kur kas įspūdingesnį, pietryčių Azijos šalies bruožus išsaugojusį kurorto veidą.

Ramaus poilsio mėgėjai ir šeimos su vaikais Patają itin vertina dėl visą pasaulį su atvirlaiškiais apskriejusių gražiausių balto smėlio paplūdimių, kuriuos skalauja šilta krištolo skaidrumo Pietų Kinijos jūra. Tuo tarpu vandens sporto aistruolius į kurortą sutraukia įvairus aktyvių vandens pramogų asortimentas. „Iš jų bene populiariausias – nardymas, o turintiems giluminio nardymo sertifikatus rengiamos išskirtinės povandeninės ekskursijos prie netoliese paskendusių laivų ar salų, apsuptų margaspalvių koralinių rifų. Taip pat kurorto pakrantėse buriuojama, galima išmėginti vandens slides ar jėgos aitvarus“, – vardijo Dovilė Valaitė, tarptautinio kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ produkto vadybininkė.

Tiems, kam nuo egzotiškos gamtos norisi laikytis per saugų atstumą, su povandeniniu Patajos pasauliu siūloma susipažinti ištisus metus veikiančiame akvariume, kur vaikščiojant specialiai įrengtu pėsčiųjų tuneliu pro skaidrias sienas galim pamatyti tūkstančius šiam regionui būdingų jūros gyvūnų ir augalų rūšių. Kažin, ar nardydami tiek išvysite?

Didžiausias sėdintis Buda – iš gryno aukso

Patajos pažiba ir vienas populiariausių lankytinų objektų – Tiesos šventykla. Tiesiai ant jūros kranto iškilęs milžiniškas, beveik 105 metrus į dangų besistiebiantis architektūros kūrinys – pastatytas iš Tailande augančių tikmedžių medienos (pastaroji itin vertinama dėl patvarumo ir vietinių naudojama ne tik statyboje, bet ir baldų, muzikos instrumentų ar laivų gamyboje). Tradiciniais medžio raižiniais ir budizmo bei induizmo motyvais dekoruota šventovė į viena sujungia Tailando religiją, filosofiją, meną ir kultūrą.

Netoli Patajos, vos už 30 km, ant Khao Chi Chan kalno galima išvysti ir didžiausią visame Tailande sėdinčio Budos atvaizdą. „Tiesiai ant kalno šlaito net 160 metrų aukščio skulptūra yra sudėliota iš daugybės gryno aukso plokštelių, o papėdę supa erdvus parkas su nedideliais ežerėliais ir šalia išsidėsčiusiu Wat Jan kinų vienuolynu. Apsilankę įsitikinsite – renginys išties įspūdingas. Jei tikėsime legendomis, Budos atvaizdu dekoruotas kalnas turi stebuklingų galių, todėl ši erdvė – pamėgta budistų poilsio ir meditavimo vieta“, – kalbėjo D. Valaitė.

Akistata su krokodilais

Egzotiškos gamtos mėgėjams įspūdį paliks didžiuliame, per 20 hektarų besidriekiančiame, slėnyje įsikūręs tropinių augalų parkas. Neįtikėtinomis kompozicijomis garsėjančiame parke šalia įvairiausių augalų ir šimtamečių medžių stūkso ir milijonus metų skaičiuojantys gigantiški įmantriausių formų akmenys.

Parko teritorijoje yra įsikūręs zoologijos sodas, kuriame galima pamatyti Tailando simboliu laikomų dramblių, liūtų, tigrų ir kitų egzotinių gyvūnų. Tačiau bene įsimintiniausia zoologijos sodo atrakcija – pasaulyje viena didžiausių krokodilų fermų. „Lankytojams siūloma iš arčiau susipažinti su įvairiausių rūšių ir veislių krokodilais, išvysti jų ir dresuotojų pasirodymus, o drąsiausieji gali nusifotografuoti ant nors ir šaltakraujo, bet tikrai plėšrūno nugaros“, – pasakojo D. Valaitė.

Kvai upėje – plūduriuojantis turgus

Per Tailandą teka Kvai upė, kurią visame pasaulyje išgarsino dar 1957 metais pagal Pjero Bulio romaną pastatytas kino filmas „Tiltas per Kvai upę“. Ieškantiems autentikos ir norintiems atrasti dar nepažintas Tailando vietas iš Patajos itin patogu vykti į Kvai upe organizuojamas išskirtines ekskursijas bambukiniais plaustais ar baržomis.

Šios upės kanale ant vandens yra įsikūręs ir garsusis plaukiojantis turgus, kur daugiau kaip 100 tūkst. kv. metrų teritorijoje, padalytoje į keturias erdves, galima įsigyti prekių iš skirtingų Tailando regionų nė neišlipus iš valties. „Turguje rasite ir šviežiais, ką tik nuskintais vaisiais ir daržovėmis nuklotus prekystalius, suvenyrų ir tradicinių rankdarbių parduotuvėles, meno galerijas ar net iš tikmedžio pagamintų, autentiškais drožiniais išmargintų baldų prekyvietes. Tad sukti galvos, ką artimiesiems parvežti lauktuvių iš Tailando, tikrai nereikės“, – žadėjo D. Valaitė.

Pakrantėje esančioje dramblių fermoje poilsiautojams suteikiama unikali galimybė kelionę kanalu tęsti užsilipus ant dramblio, mat per šią upę ilgastraubliai gali bristi pasinėrę iki pat akių. „O išsiilgusiems romantikos Kvai upėje galima išbandyti nakvynę ant vandens plūduriuojančiame viešbutyje. Pastarajame nėra elektros, o visi nameliai nakties metu apšviečiami žibalo lempomis. Smagiausia, kad nubusti ryte nereikės nė žadintuvo, nes rytinėms maudynėms išėję drambliai trimituoja taip, kad išplėšia iš miego netgi tuos, kurie buvo nutarę pusryčius praleisti“, – juokėsi D. Valaitė.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų