Pereiti į pagrindinį turinį

B. Tiškevič: mane visada domino vidinis pasaulis

2024-07-06 16:00
DMN inf.

Išbandžiusi ne vieną sritį – nuo aktorystės iki nuosavo verslo kūrimo, socialinių tinklų turinio kūrėja, rašytoja Beata Tiškevič nenustojo siekti pažinimo. Šiandien savo rankose ji laiko Vilniaus universiteto (VU) psichologijos bakalauro diplomą.

Pasirinkimas: diplomuota aktorė, socialinių tinklų turinio kūrėja, rašytoja B. Tiškevič įgyvendino seną savo svajonę – tapo psichologe.
Pasirinkimas: diplomuota aktorė, socialinių tinklų turinio kūrėja, rašytoja B. Tiškevič įgyvendino seną savo svajonę – tapo psichologe. / J. Auškelio nuotr.

– Po baigiamojo bakalauro darbo gynimo savo feisbuko paskyroje parašėte, kad išpildėte svajonę. Kodėl svajojote studijuoti psichologiją?

– Šią svajonę turėjau nuo šeštos klasės: paskutinėse klasėse netgi ėjau pas korepetitorių, kad gerai išlaikyčiau matematikos egzaminą. Tačiau baigdama mokyklą spontaniškai sumaniau stoti į aktorinį – ir man pavyko. Taip planai apie psichologijos studijas liko užnugaryje, bet pasivydavo mane knygomis, socialiniais projektais, sutiktais psichologais. Kol galiausiai, turėdama daugiau galimybių, nusprendžiau įgyvendinti ir šiuos planus – studijuoti antrą bakalaurą, psichologiją. Mane visada domino žmogaus veikimo principai, vidinis pasaulis. Be to, kartais idealistiškai pasvajoju, kad žmogaus kančios šioje žemėje būtų mažiau. Psichologo profesija tikrai atspindi šiuos poreikius.

– Kodėl rinkotės studijuoti psichologiją VU Filosofijos fakultete veikiančiame Psichologijos institute?

– Rinkausi studijas Vilniaus universitete, nes tai yra geriausias universitetas Lietuvoje, o psichologijos studijoms čia atstovauja žmonės, kuriuos laikau savo autoritetais. Visų pirma profesorė dr. Danutė Gailienė, kurios darbai ir mintys formuoja Lietuvos psichologijos veidą. Tai profesorius dr. Paulius Skruibis, kurio dėka visuomenė sužinojo apie opų savižudybių klausimą ir susitelkė ieškodama būdų jį spręsti. Norėčiau padėkoti mano bakalauro tyrimo vadovei dr. Vitai Mikuličiūtei, kurios palaikymas ir žinios padėjo sėkmingai pabaigti studijas ir apsiginti darbą maksimaliu įvertinimu. Niekada nepamiršiu profesorės dr. Romos Jusienės vedamų šeimos psichologijos paskaitų – jose įgytos žinios lydės mane visą gyvenimą.

Džiaugiuosi, kad turėjau progą atlikti praktiką VU Filosofijos fakulteto Psichotraumatologijos centre – ten dirbantys mokslininkai labai draugiškai priėmė mane į savo komandą ir supažindino su jų vykdomais prasmingais tyrimais. Kitos praktikos metu dr. Virginijos Klimukienės dėka galėjau susipažinti su tuo, kaip veikia Lietuvos kalėjimai, pabendrauti su darbuotojais ir nuteistaisiais. Ši praktika mane labai praturtino ir pagilino suvokimą apie įvairių žmonių gyvenimo patirtis.

– Kur pritaikysite įgytas žinias?

– Psichologijos žinios jau praverčia kasdienybėje, pavyzdžiui, padeda kritiškai vertinti politikų veiksmus ir žodžius, rasti bendrą kalbą su įvairiais žmonėmis, aiškiai ir efektyviai komunikuoti profesinėse situacijose, rūpintis savo psichikos sveikata.

Esu rašytoja ir jau ketverius metus kartą per savaitę siunčiu naujienlaiškį savo skaitytojams su rekomendacijomis dėl jų emocinės sveikatos, o psichologinis išsilavinimas mano tekstams suteikia naudingos informacijos ir mokslinio pagrindimo. Tai ne vien mano patyrimai ar refleksijos. Be to, su malonumu rytais vietoj naujienų portalų pradėjau skaityti naujausius mokslinius tyrimus: sužinau svarbią informaciją, kuri naudinga ne tik man, ir ja mielai pasidaliju su savo skaitytojais.

Siekiu kartais sausai skambančias arba psichologinio išsilavinimo neturintiems žmonėms sunkiai suprantamas teorijas perteikti paprastai ir lengvai, nes jų suteikiamos žinios gali padėti jaustis geriau ir kurti darnų gyvenimą. Tikiu, kad moksliniai tyrimai daromi, kad padėtų plačiajai visuomenei. Dėl to, net jei nuspręsiu toliau žengti akademiniu keliu, sieksiu neprarasti ryšio su neprofesionalais ir dalytis žiniomis paprasta ir prieinama kalba.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų