Pereiti į pagrindinį turinį

Dailės paroda „Miestų dialogas“: susipynusi tikrovė ir fantazija

2012-11-15 18:23
Dailės paroda „Miestų dialogas“: susipynusi tikrovė ir fantazija
Dailės paroda „Miestų dialogas“: susipynusi tikrovė ir fantazija / Parodos autorių iliustr.

Pirmą kartą į Kauną, į M.Dobužinskio rusų kultūros ir estetinio lavinimo centrą, atkeliavo Tautinių mažumų dailininkų tapybos darbų paroda „Miestų dialogas“, kurioje savo kūrinius pristatė daugelis Kauno ir Vilniaus menininkų – baltarusių, lenkų, rusų, ukrainiečių ir armėnų tautų atstovai.

Paroda įvairi savo tematika, žanriniu aspektu, menine maniera bei skirtinga technika kaip įvairūs ir skirtingi patys menininkai. Tai natūralu, kadangi šalies kultūra yra stipri savo tradicija ir atvirumu kitoms kultūroms, o tokia paroda padeda pajusti kitų tautų pasaulėžiūrą.

Derinti realizmą ir fantazijos pasaulį viename kūrinyje, sukurti paslaptingus ir kartu pažįstamus vaizdus, spalvinti tikrovę pasakiškomis spalvomis – tai Vladimiro Golubo „Ne toks kaip visi“ ir kitų darbų skiriamasis bruožas.

Nepakartojamas savo nuostabiame paveiksle „Gedimino bokštas“ Vladimiras Pustovojus. Realistiniai XIX a. Vilniaus peizažai, nutapyti senųjų flamandų stiliumi, yra dar viena parodos puošmena.

Armeno Babajano darbus „Motinystė“, „Berniukas su šunimi“ sunku lyginti su kitais darbais. Jo kūriniai pripildyti Armėnijos dvasios, atviru emocionalumu, talpina begalinį ilgesį Tėvynei.

Aleksandro Osino paveiksluose „Apuokas virš miesto“, „Apsireiškimas Šv. Mergelei Marijai“ vyrauja ta nuotaika, kuri žinoma kiekvienam žmogui, kai jo siela ir žvilgsnis ilsisi. Tai paveikslai, kurie išsaugo ypatingą dvasinę aurą, kurią jaučia kiekvienas žiūrovas.

Įvairumu išsiskiria Viktoro Šatunovo paveikslas „Pasipriešinimas“ – tai ir pasakų herojai, ir natiurmortai, ir tapybiškos metamorfozės, – pasižymintis giliu turinio ir kolorito sprendimu.

Trys paveikslai, priskiriami ezoterikos tematikai, atlikti siurrealizmo maniera. Tai Vladislavo Lavrinovičiaus „Praeitis ir ateitis“ ir kiti darbai. Jo paveikslai kupini simbolikos ir fantazijos.

Idilės motyvai, žmogaus sąsajos su gamta, nerūpestinga vaikystės nuotaika – visa tai vyrauja Aleksandro Poklado „Po darbo“ kūrinyje.

Ypatinga ekspresija, pulsuojančia energija pasižymi Elenos Berežok „Miesto sonata“ – paveikslas, kurių poveikis perteikiamas dinamišku potėpiu ir koloritu.

Tadeušo Romanovskio kūrinys „Mano svajonės“ užburia poetiška nuotaika, savitu pasaulėvaizdžiu, giliu autentišku suvokimu.

Šiuose darbuose ypač juntama pagrindinė tema – daugiaamžis įvairių tautų ir Lietuvos dvasinis ryšys bei skirtingų kultūrų susipynimas.


Kas? Tautinių mažumų dailininkų tapybos darbų parodos „Miestų dialogas“ atidarymas.

Kur? M.Dobužinskio estetinio lavinimo centre (V.Krėvės g. 54).

Kada? Lapkričio 16 d. 17 val. Paroda veiks iki gruodžio 1 d.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų