Marijampolės municipalinio teatro spektaklis "Haroldas ir Modė", kuriame karaliauja Doloresa Kazragytė, atkeliauja į Kauno dramos teatrą.
Kai prieš 40 metų vieno JAV universiteto studentas Collinas Higginsas parašė scenarijų 20 minučių trukmės spektakliui "Haroldas ir Modė", jis net negalėjo įsivaizduoti šio savo kūrinio ateities. Po kelerių metų pagal šį scenarijų jau buvo sukurtas populiarus filmas, kuris juokingiausių visų laikų filmų šimtuke užėmė 45 vietą, o paaugliai Šiaurės Amerikoje pradėjo, kaip Haroldas su Mode, slampinėti po kapines.
Netrukus šalia populiaraus kūrinio autoriaus pavardės atsirado prancūzo Jeano Claude'o Carriero pavardė. Būtent jis išvertė amerikietišką scenarijų į prancūzų kalbą, pritaikydamas kūrinį dramos teatro scenai, o garsusis Jeanas Louis'as Barrault sukūrė televizijos spektaklį. Taip prasidėjo "Haroldo ir Modės" žygis per dramos teatrų scenas.
Pirmą kartą Lietuvoje šį spektaklį prieš 26 metus Jaunimo teatre pastatė Dalia Tamulevičiūtė. Dabartiniai žiūrovai dar prisimena Nijolę Gelžinytę ir Saulių Bareikį Modės bei Haroldo vaidmenyse.
Komizmu, lyrizmu ir dramatizmu persunktame spektaklyje vaidino Gediminas Girdvainis, Kristina Kazlauskaitė ir daug kitų žinomų aktorių. Spektaklis buvo toks populiarus, kad gyveno scenoje beveik dvi dešimtis metų. Beje, Marijampolės municipalinio teatro direktorius ir spektaklio "Haroldas ir Modė" režisierius Romualdas Kučiauskas – buvęs D.Tamulevičiūtės auklėtinis.
Kaunietė aktorė Doloresa Kazragytė, vaidinanti pokštaujančią ir nė karto nepaslystančią ant lyriškumo ar paradoksalios meilės ašmenų senyvo amžiaus Modę, visur sulaukia ovacijų. Jų nusipelno ir jaunas mėgėjų teatro aktorius Raimondas Buividavičius, dabar dirbantis Kaune.
"Šitas spektaklis – tai Dievo dovana man, – tvirtino D.Kazragytė. – Man buvo beprotiškai malonu repetuoti ir vaidinti šiame spektaklyje. Gal todėl, kad niekada neturėjau tokios dvasinės švaros koncentracijos vaidmens. Manau, kad ne tik aš – daugelis aktorių ir žiūrovų ilgisi tokio sielos skaidrumo, kuris taip skiriasi nuo materialumo sužalotos dabarties."
1967 m. amerikiečio studento parašytas scenarijus buvo, yra ir, matyt, dar ilgai bus aktualus. Štai Vilniaus universiteto studentai, mačiusieji N.Gelžinytę "Harolde ir Modėje", rašė jai laiškus, sovietmečiu išeidami į armiją. Anuomet šis spektaklis buvo užgavęs kažkokią jaunų žmonių sielos stygą. Įdomu, ar bus paveikus ir šiuolaikinis spektaklis?
Spektaklis "Haroldas ir Modė" Kauno valstybiniame dramos teatre (Laisvės al. 71) – lapkričio 25 d. 18 val.
Naujausi komentarai