Kritikų teigimu, ji neketina nusileisti savo pirmtakams ir net pretenduoja patekti į siaubo filmų istoriją.
Jameso Wano vardas pasaulyje tapo žinomu po to, kai jis su būsimu verslo partneriu Leighu Whannelliu sukūrė filmą „Pjūklas“ (angl. „Saw“), o vėliau ir visą šio filmo frančizę. Toliau sekė tokie hitai, kaip „Tūnąs tamsoje“ bei „Išvarymas“, tad galima drąsiai teigti, jog 39-erių siaubo filmų guru vadinamas J. Wanas – vienas geriausių šio žanro kūrėjų.
„Žiūrėdamas kitų kurtus siaubo filmus, aš esu labai išrankus. Manęs tikrai nenustebinsite besitaškančiais kraujais ar kapojamomis galvomis. Negaliu net žiūrėti tokių juostų. Tad jei mano baimės „slenkstis“ yra toks aukštas, įsivaizduokite, kaip manęs neveikia įvairios pasaulio negandos, nusikaltimai, teroro aktai ir kitos žmonijos problemos“, – sako J. Wanas.
Tačiau savo nežabotą fantaziją šis vyras perkelia į kino ekranus ir jo sukurti įvykiai sukrečia milijonus. Kas jį įkvepia? „Neabejotinai – Davidas Lynchas. Esu didžiulis jo gerbėjas, šis žmogus įkvėpė „Pjūklą“. Kas dar? Italų siaubo dievas Dario Argento. Šie du žmonės nusipelnė pagyrų už tai, ką sukūriau ir kaip pasikeitė siaubo filmų industrija“, – pasakoja J. Wanas.
Naująjį savo darbą „Neišjunk šviesos“ jis patikėjo režisuoti Davidui F. Sandbergui.
2013 m. jauno (tuomet 32-ejų) švedų režisieriaus ir animatoriaus D. F. Sanbergo sukurtas beveik trijų minučių siaubo filmas „Lights Out“ netikėtai ir pačiam autoriui tapo tikru interneto hitu. Platformoje „Youtube“ iki šiol jį yra pasižiūrėję beveik 12 mln., „Vimeo“ – 10,5 mln. žmonių.
Nenuostabu, kad į originalų režisierių dėmesį atkreipė ir Holivudas. Su prodiuserio J. Wano pagalba į kino ekranus atkeliauja siaubo istorija, priversianti miegoti įsijungus šviesą.
Naujausi komentarai