Grupė, atnešusi į Lietuvą naują stilių. Taip praėjusių metų „Sharkeen“ jaunų grupių konkurse užėmę septintą vietą buvo pavadinti dar mažai žinomi „2nd Riot“. Išgirsti juos galėsite kovo 14 d.
Būrėsi kelerius metus
„Grupė atsirado tada, kai jai buvo suteiktas pavadinimas“, – apie 2010-aisiais Lietuvos padangėje atsiradusią grupę „2nd Riot“ sakė vienas jos įkūrėjų Deividas Taškūnas. Iki tol buvo keleri metai darbo, paieškų.
Viskas prasidėjo dar mokyklos laikais, kai D.Taškūnas buvo dešimtoje klasėje. „Grodavau būgnais garaže, rūsyje, – sakė 22-ejų būgnininkas. – Vėliau, kai atėjo mintis, kad reikėtų to imtis rimčiau, prie manęs prisijungė klasiokas Juozas Polikevičius. Iš pradžių jis grojo akustine gitara, vėliau įsigijo elektrinę.“
Vaikinai daug repetavo, pašnekovo teigimu, prireikė nemažai laiko, kol juodu susigrojo. O pradėjus svarstyti, kad reiktų suburti grupę, pradėjo ieškoti bosisto. Juo 2009 m. tapo jaunesnysis Juozo brolis Justas. „Jie gyvena nuosavame name, Juozo mama neprieštaravo, kad ten repetuotume. Nuolat girdėdamas mus triukšmaujančius, improvizuojančius panoro prisijungti ir Justas“, – pasakojo muzikantas.
Vokalisto vieta iš pradžių atiteko Gretai Jančytei. Tačiau po beveik metų bendro darbo vaikinų ir jos keliai išsiskyrė. Tuomet vaikinų gretas papildė Neringa Banytė, o paskutinis į grupę atėjo elektrine gitara grojantis Paulius Kaščicas.
Ieškojo būtent merginos
Grupėje yra viena mergina. Kodėl nekūrė vaikinų grupės? D.Taškūnas teigė, jog moteriškosios lyties vokalistės kurdami grupę nutarė ieškoti todėl, kad visiems patiko skirtingi muzikos žanrai: „Man patinka pankrokas, Juozui – metalas. Nenorėjome vaikino, kad nepradėtume groti ko nors aštresnio, piktesnio. Į Lietuvą atnešėme amerikietišką stilių, kai ir mergina gali atlikti roko žanro kūrinius.“
Alternatyvųjį roką ir poppanką grojantys „2nd Riot“ daugiausia koncertuoja sostinės baruose ir klubuose, kartais pasirodo ir kituose šalies miestuose. Šiuo metu vaikinai daug laiko skiria kraustymuisi, nes grupė keliasi į erdvesnes patalpas. Ir, žinoma, kuria planus ateičiai. „Mėginame prasibrauti į roko naktis, užsiregistravome į “Tamstos„ jaunų grupių konkursą “Garažas 2012„. O kovo 14 d. koncertuosime bare “Soulbox", – su veikla supažindino D.Taškūnas.
Vienuolika savos kūrybos dainų sąskaitoje turinti grupė per koncertus atlieka ir keletą pergrotų užsienio atlikėjų kūrinių. Beje, net devynioms iš minėtų dainų tekstus parašė pats Deividas, dabar juos kuria vokalistė.
Kelias į pripažinimą – sunkus
Veikiausiai nė vienas muzikantas negalėtų pasigirti, kad visko pasiekė per naktį ir kad tam nereikėjo didelių pastangų. Kelias lengvas nebuvo ir šiems jaunuoliams. „Pusę dienos repetuodavome, paskui tekdavo visiems įnikti į kompiuterius ir siuntinėti užklausas barams, siūlytis, kad galėtume pagroti. Patys turėdavome pasidengti ir keliones išlaidas. Grodavome nemokamai, į koncertus žmonių daug neateidavo“, – prisiminė D.Taškūnas.
Grupės penketuką jis vadina šeima. Dabar jais rūpinasi „BonuxFX“, o iš pradžių grupės vadybininkas buvo pats D.Taškūnas. Ir dabar vaikinas tebėra atsakingas už gerą atmosferą ir puikų visų sutarimą.
Vienintelė Neringa studijuoja džiazinį vokalą, vaikinų specialybės su muzika neturi nieko bendra. Nepaisant to, pašnekovo teigimu, visi jie atsidavę muzikai ir jai skiria išties daug laiko. „Mūsų tikslas – groti muziką, kuri patinka mums, ir kartu džiuginti publiką. Esame lietuviai, atliekame tą muziką vadinamuoju lietuvišku stiliumi, turime tikslą daug keliauti ir save pristatyti užsienyje“, – sakė būgnininkas.
Naujausi komentarai