Nori suteikti vilties ir stiprybės panašaus likimo šeimoms
„Aš jau buvau visas ašaras išverkusi, bet kai pirmą kartą kartu su Andra atlikome šį kūrinį, negalėjau nustoti verkti. Jo metu išgyvenau visą kelionę – nuo pastojimo iki šios dienos. Tai taip stipru! Ir tai nėra depresyvios ašaros – tai ir graudulio, ir šviesos ašaros. Labai daug jausmų susipina į vieną krūvą. Jau po pirmos repeticijos drauge supratau, jog tai – tiesiog Dievo dovana. Mes su Andra privalėjome susitikti, – pažintį su aktore A. Kavaliauskaite prisiminė K. Zvonkuvienė. – Andra, pasirodo, po mano pirmosios live transliacijos apie Donatą socialiniuose tinkluose parašė man labai gražią žinutę, tačiau didžiuliame sraute tiesiog jos nepamačiau. Andros žinutės paskutiniai žodžiai buvo: „Aš tikiu, kad kažkada likimas mus suves“. Ir suvedė.“
Mums dar svarbiau, kad mus išgirstų tos šeimos, kurios nėra susidūrusios ir net nieko bendro neturi su vaikais ar suaugusiais, turinčiais sutrikimų.
Pasak Katažinos, nors jau kelis kartus su Andra atliko kūrinį, ar tiesioginiame eteryje pavyks sutvardyti emocijas, ašaras, nežino: „Tai nenuspėjama. Kai laukiausi, manęs taip pat klausdavo, kokia būsiu mama. „Tada, kada būsiu, tada žinosiu“ – atsakydavau. Ir kaip bus šį kartą – taip pat žinosiu tik pasirodymo metu. Labai tikiu mūsų pasirodymu, kuriuo norime suteikti daugiau vilties ir stiprybės panašaus likimo šeimoms ir įkvėpti visus žmones – ne tik tuos, ne tik tas šeimas, kurios augina ypatingus vaikus. Mums dar svarbiau, kad mus išgirstų tos šeimos, kurios nėra susidūrusios ir net nieko bendro neturi su vaikais ar suaugusiais, turinčiais sutrikimų. Kad jos priimtų ir suprastų.“
Didžiausias jaudulys, kad žiūrovai neperjungtų kanalo
Jeigu kartais sutinki mamą, kurios elgesys atrodo nesuprantamas, ar neadekvačiai besielgiantį vaiką – žinok, kad būna taip gyvenime.
Koncertui ruošiamame pasirodyme Katažinos daina ir jos sutuoktinio Deivydo Zvonkaus atliekama muzika persipina su aktorės A. Kavaliauskaitės monologu. „Jis labai gražiai ir paprastai papasakoja, kuo mes gyvename. Priimkite ir pastebėkite mus, priimkite tokius, kokie esame. Mes turime teisę būti, egzistuoti, gyventi tarp žmonių, būti tokiais, kaip tu ir aš, – sako sūnų Donatą, turintį autizmo spektro sutrikimą, ir dukrą Korneliją auginanti atlikėja. – Jeigu kartais sutinki mamą, kurios elgesys atrodo nesuprantamas, ar neadekvačiai besielgiantį vaiką – žinok, kad būna taip gyvenime. Taip gali atsitikti ir tavo gyvenime, ir tavo draugų ar kaimynų šeimoje. Nesmerkite, o tiesiog ištieskite ranką, apkabinkite, nusišypsokite ir taip palengvinkite mūsų gyvenimą.“
Kūrinys, kurį „Gelbėkit vaikus“ koncerte atliks Katažina ir Andra, taip pat nėra standartinis, įprastas tiesioginiame eteryje: „Per kelias tiesioginio eterio minutes neįmanoma perteikti visos žinios, to jausmo. Vis tik, nors labai mažas, bet tai žingsnis į priekį. Šiuo metu mūsų didžiausias jaudulys, kad žiūrovai per kiek ilgesnį mūsų pasirodymą neperjungtų kanalo, kad pajaustų. Nors per ekraną sunkiau perteikti emociją, paliesti žmonių širdis ir mintis.“ Pasak jos, pasirodymą baigia dainos posmas, atliekamas lenkų kalba: „Kai gimė vaikai, maitinau juos krūtimi ir visada jiems kažką niūniuodavau, lopšines dainavau, be abejo, savo gimtąja lenkų kalba. Kaip ir mūsų bendras kūrinys su Andra, taip ir ši liaudies daina mūsų pasirodymui labai pritiko.“
Smalsumas ir noras paragauti gyvenime daugiau užkoduota nuo vaikystės
Net jei bijau, vis tiek labiau noriu ir žiūriu baimei į akis.
Nors, kaip pati sako, iš išorės gležna ir tam tikrose situacijose atrodo, jog ją lengva palaužti, iš tiesų Katažina turi vidinio noro, net užsispyrimo atrasti, sužinoti, išbandyti: „Turėčiau padėkoti tėvams, seneliais, gal net proseneliams, kad gimiau su vidiniu stipriu užsispyrimu. Net jei bijau, vis tiek labiau noriu ir žiūriu baimei į akis. Net pradedant tokiais banaliais dalykais, kaip aukščio baimė. Juk galėčiau nelįsti, apeiti, praeiti, bet ne, priešingai, gyvenau vienuoliktam aukšte, išbandžiau aukščiausius atrakcionus, skridau oro balionu. Buvau pasiruošusi ir šuoliui parašiutu, bet, gimus vaikams, atsirado didesnis atsargumo poreikis, – dalijosi Katažina. – Tas smalsumas ir noras paragauti gyvenime daugiau, matyt, yra užkoduoti manyje nuo vaikystės.“
Galimybes sužinoti, pažinti, atrasti, išmokti daugiau vaikams Lietuvoje atveria „Gelbėkit vaikus“ vaikų dienos centrai. Jų išlaikymui, juose teikiamai psichosocialinei pagalbai bei vaikų edukacijai LNK žiūrovai bus kviečiami aukoti jau kitą penktadienį, kovo 22 d. Tradiciniame, jau 14-ajame paramos koncerte be Katažinos ir Andros pasirodymus taip pat ruošia atlikėjos Natalija Bunkė, Rūta Ščiogolevaitė, Aistė Pilvelytė ir Vaida Genytė, Ieva Narkutė, grupės „The Roop“, Žemaitukai“, „FC Baseball“ ir kiti.
Paremti „Gelbėkit vaikus“ organizaciją ir jos kuruojamus vaikų dienos centrus galima jau dabar: telefono numeriu 1407 – auka 3 eurai, 1416 – auka 5 eurai, 1415 – auka 10 eurų. Vaikų dienos centrams skirti didesnę sumą galima portale „Aukok.lt“, pasirinkus projektą „Už vaikystę 2024“.
Naujausi komentarai