Lietuvos skaitytojai rinkdamiesi knygas labiausiai pasitiki knygų anotacijomis ir draugų rekomendacijomis, paaiškėjo atlikus tyrimus.
Lietuvoje knygas skaito 56 procentai žmonių ir rinkdamiesi knygas jie labiausiai atsižvelgia į knygos anotaciją (37 proc. skaitytojų), draugų rekomendacijas (36 proc.) ar knygos autorių (29 proc.). Šiuos faktus atskleidė leidyklos „Alma littera“ užsakymu "TNS-Gallup" atlikti tyrimai.
„Šiais metais labai daug ir aktyviai buvo diskutuojama apie knygas bei skaitymą, girdėjome daug įvairių nuomonių. Nusprendėme investuoti į tyrimus ir sužinoti, kokie gi iš tikrųjų Lietuvos skaitytojų įpročiai, kas jiems svarbiausia, pasirenkant knygas. Šiais tyrimo duomenimis norime pasidalyti ir su visuomene“, – sakė leidyklos „Alma littera“ vyriausioji redaktorė Danguolė Viliūnienė.
„Alma littera“ yra didžiausia literatūros, skirtos suaugusiems, vaikams ir paaugliams, leidykla Lietuvoje ir antroji pagal šviečiamosios bei mokomosios literatūros apimtį. Leidykla priklauso didžiausiai Baltijos šalyse knygų leidybos ir prekybos įmonių grupei „Alma littera“, kuriai taip pat priklauso leidykla „Šviesa“, Knygų klubas ir mažmeninės knygų prekybos tinklas „Pegasas“.
Taigi "TNS-Gallup" tyrimai parodė, kad 48 proc. skaitytojų per paskutinį pusmetį perskaitė ne daugiau kaip tris knygas, 36 proc. – nuo 4 iki 10, o 15 proc. skaitytojų per tą patį laikotarpį perskaitė 11 ir daugiau knygų. Analizuojant tyrimo rezultatus buvo pastebėta, kad iki trijų knygų per pusmetį perskaitantys žmonės labiau atsižvelgia į draugų rekomendacijas (41 proc.), o daugiau skaitantys labiau pasitiki ant knygos viršelio randama anotacija (40 proc.).
D.Viliūnienės nuomone, daugiau skaitantys žmonės, ko gero, mažiau pasitiki kitų rekomendacijomis ir yra labiau linkę nuspręsti savarankiškai, vartydami leidinį knygyne. Panašios tendencijos pastebimos ir analizuojant užsienyje atliktus tyrimus.
Naujausi komentarai