Pereiti į pagrindinį turinį

Lietuvos liaudies buities muziejuje – ekskursija su dviračiais

2015-09-06 09:00
DMN inf.

Rumšiškėse esančiame Lietuvos liaudies buities muziejuje šeštadienį susirinko ekologiškų transporto priemonių entuziastai. Atvykę su šeimomis ir draugais, pradėjo kelionę nuo Aukštaitijos regiono. Šiame regione ekskursijos dalyviai sužinojo apie bežemį valstietį-amatininką, Tauragnų sodyboje susipažino su pagrindiniais trobesiais, kurie būdingi visiems etnografiniams regionams. Dūminėje pirkioje lankytojai malė girnomis bei išbandė kitus rakandus. Keliaujant link aukštaitiškos Daujėnų vienkieminės sodybos, pievose matėsi besiganantys žemaitukų veislės arkliai. 

Atvažiavę į Dzūkiją dviratininkai sužinojo, kas yra dzūkų bendrė ir kaip jos formavosi. Išgirdo apie gamtininko prof. Tado Ivanausko draugystę su eiguliu, gyvenusiu viename iš dzūkų bendrėje esančių pirkių. Mažieji dviratininkai turėjo galimybę išbandyti kojūkus bei pažaisti su autentiškais žaislais.

Suvalkijoje ekskursijos vadovas Povilas žygeivius supažindino su senovine žemės ūkio technika, papasakojo apie suvalkiečių kulinarijos ypatumus bei paaiškino kuo skiriasi aukštaičių, dzūkų  ir žemaičių, suvalkiečių architektūros dekoro elementai.

Nors suvalkiečių valstiečiai buvo turtingiausi ūkininkai Lietuvoje, lankytojai aplankė ir nepasiturinčio miško darbininko, Suvalkijoje dar vadinamo sakuotnugario, sodybą.

Kita kelionės stotelė buvo prie apžvalgos bokšto, nuo kurio atsiveria nuostabus Kauno marių vaizdas. Pasižvalgę ekskursijos dalyviai užsuko į turtingiausią muziejuje sodybą, esančią Žemaitijos regione. Įdomu buvo tai, kad šios sodybos interjero detalės senovėje nebuvo įkandamos netgi pasiturintiems valstiečiams.

Ekskursija su dviračiais baigėsi muziejaus centre esančiame miestelyje su jam būdingais XIX a. pab. – XX a. pr. pastatais, kuriuose žiedžiami puodai, gaminami gintaro, medžio dirbiniai.

Ištvermingiausių žygio dalyvių laukė orientacinės varžybos po visą muziejų. Greičiausi ir sumaniausi buvo apdovanoti muziejaus rėmėjų prizais. Kitas dviračių žygis planuojamas ateinančiais metais, rugsėjo pirmąjį šeštadienį.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų