Pereiti į pagrindinį turinį

Mirė vienas iš roko grupės „Grateful Dead“ įkūrėjų Ph. Leshas

2024-10-26 10:45

Sulaukęs 84 metų mirė vienas iš grupės „Grateful Dead“ įkūrėjų Philas Leshas.

Scanpix nuotr.

Bosistas buvo roko grupės narys kartu su Jerry Garcia, Bobu Weiru, Billu Kreutzmanu ir Ronu „Pigpen“ McKernanu.

Jo instagramo paskyroje penktadienį buvo paskelbta: „Philas Leshas, bosistas ir „The Grateful Dead“ įkūrėjas, šį rytą ramiai iškeliavo. Jis buvo apsuptas šeimos ir kupinas meilės“.

„Philas teikė didžiulį džiaugsmą visiems aplinkiniams ir palieka muzikos ir meilės palikimą. Prašome šiuo metu gerbti Lesho šeimos privatumą“, – sakoma pranešime.

Jis buvo geriausiai žinomas dėl dainos „Unbroken Chain“ apie kontrkultūros grupės ryšį su savo klausytojais.

Ph. Leshas taip pat dainavo ilgesingą dainą „Box Of Rain“, kurią parašė mirštant tėvui.

2006 metais jis atskleidė, kad serga prostatos vėžiu, o 1998 metais jam buvo persodintos kepenys po užsikrėtimo hepatitu.

Grupė „Grateful Dead“ iširo po to, kai 1995 metais narkotikų reabilitacijos klinikoje, būdamas 53 metų, mirė grupės vokalistas Jerry Garcia.

Kiti mirę grupės nariai: Brentas Mydlandas mirė 1990 m. nuo narkotikų perdozavimo, R. McKernanas – 1973 m. nuo kepenų ligos, o palikęs grupę Keithas Godchaux 1980 m. pateko į automobilio avariją.

Ph. Leshas taip pat gastroliavo su nuo šios grupės atskilusiomis grupėmis „Other Ones“, „The Dead“, „Furthur“ ir savo grupe „Phil Lesh and Friends“.

Trečiadienį muzikos fondas „MusiCares“ paskelbė, kad kartu su kitais buvusiais grupės nariais – B. Kreutzmannu, Mickey Hartu ir B. Weiru – pagerbs Ph. Leshą kaip 2025 metų asmenybę už jų labdaringą veiklą ir kampanijas.

B. Kreutzmannas sakė, kad Ph. Leshas ir kiti nariai ketino dalyvauti 34-ajame kasmetiniame Metų asmenybių labdaros vakare, kuriame ketino atšvęsti savo 60-metį ir pagerbti J. Garcią.

Grupė „Grateful Dead“ 1992 metais parėmė talentingą, bet finansinių sunkumų turėjusią Lietuvos krepšinio rinktinę, kuri Barselonos olimpinėse žaidynėse iškovojo bronzą. O Niujorko menininkas Gregas Speirsas, kuris taip pat buvo sujaudintas sunkios komandos padėties, sukūrė kultinius Lietuvos vėliavos spalvų marškinėlius su pavaizduotu krepšinio kamuolį mėtančiu skeletu, pasak jo, simbolizuojančiu iš pelenų pakilusį feniksą, t. y. nepriklausomybę atgavusią jauną valstybę.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų