Pereiti į pagrindinį turinį

M.Tyla: žmogienos ragavimas televizijoje – pernelyg aštru (interviu)

2014-01-01 15:14
DMN inf.
A.Kubaičio/BFL nuotr.

Vienas garsiausių Lietuvos muzikos pasaulio vadybininkų, prodiuserių ir projektų organizatorių Martynas Tyla įsitikinęs, kad internetas neišstums televizijos. Vis dėlto jis mano, kad mūsų komerciniai kanalai nesiryš tokioms drastiškoms laidoms, kokias rodo Nyderlandų ar Japonijos televizijos.

– Ar galime teigti, kad mūsų komerciniai kanalai, kalbant apie daugelį jų laidų, bukina tautą ir ypač – jaunąją kartą?

– Nebūsiu madingas – toks, kuris paklaustas, ką žiūri per TV,  atsako – "National Geographic" ar "Discovery". Kai turiu laisvo laiko, aš stengiuosi pažiūrėti muzikines laidas. Jei nepavyksta tiesiogiai, jas pažiūriu internete, nes muzika – mano darbas.
Bet žiūriu ir kitokias laidas. Ir pastebiu, kad pastaruoju metu pagerėjo "Lietuvos ryto" televizija, nes yra daugiau rimtesnių, istorinių laidų, filmų.

Labai nemėgstu LNK laidos "24 valandos". Man – tai tragiškiausia laida, nes iš jos sklinda tik bloga energija ir neigiamos emocijos. Jų reportažuose, ko gero, beveik niekada neišvysi blaivaus žmogaus. Tokios laidos daro blogą poveikį vaikams.

– O kaip dėl šou su visokiomis pupytėmis? Juk čia akivaizdžiai propaguojama tuštybė, išorinis blizgesys, žmonės bukinami, o jaunajai kartai tai atrodo gyvenimo pavyzdys.

– Taip, sutinku. Tai – bukinimas, kalbos apie nieką. Tokios laidos nepalieka jokios vertingos informacijos. Bet nieko nepadarysi – kažkam tai patinka. Ir, beje, nemanau, kad šias laidas žiūri vien jaunimas. Jie daug blogesnių vaizdų pamato internete.

– Koks būtų Lietuvos televizijų laidų top trejetas pagal Martyną Tylą?

– Nors mačiau tik kelias laidas, man patiko Astos Stašaitytės-Masalskienės pokalbių šou "Yra kaip yra", kurį rodo BTV. Įdomios Edmundo Jakilaičio politinės laidos LRT. Ir kas dar? Hm… Kad ir kaip būtų keista, patinka ir Rūtos Janutienės laidos "Lietuvos ryto" televizijoje.

– Turi laidos vedėją – favoritą?

– Nors dauguma nemėgsta Arūno Valinsko, tačiau profesionalesnio vedėjo už jį nemačiau. Teko su juo bendrauti ir keliose laidose, mačiau "Lietuvos balse". Charizmą turėjo ir a.a. Vytautas Šapranauskas.
Televizijoje esu už naujus veidus. Bet mūsų televizijos kažkodėl to bijo. Televizijoms trūksta šviežienos, jos įsikanda tuo pačius vedėjus ir suka ratu kaip skalbyklės.

– Lietuvos rinkoje nelengva atrasti profesionalų TV laidos vedėją.

– Nereikia bijoti ieškoti. Prieš M.A.M.A. renginį mus kritikavo, kad pakvietėme "Radistus", tačiau po to daugelis pripažino, kad  neprašovėme. Kartoju, nereikia bijoti įsileisti naujų veidų.

– Tuomet ką išbrokuotum? Kas ne savo rogėse, daro pernelyg daug klaidų ir akivaizdu, kad šiam vedėjui trūksta charizmos ir profesionalumo?

– Tai – tos visos "geltonos" laidos ir jų pokalbiai apie bet ką. Tuščios laidos, tuščios merginos.

– Beje, kodėl esi nusiteikęs prieš "National Geographic" ir "Discovery"?

– Todėl, kad tuos kanalus visi mini. (Juokiasi.) Išties įdomu ir gražu pažiūrėti, gauni informacijos, bet nenoriu būti madingas kaip visi.

– Kaip vienas Lietuvos muzikos vandenų ryklių galėtum paminėti ir kokią muzikinę laidą.

– Profesionalumo prasme pirmoje vietoje – "Lietuvos balsas".

– Kaip manai, ar siekdami populiarumo ir reitingų komerciniai kanalai gali ryžtis ne tik bukinti, bet ir drastiškiems žingsniams? Pavyzdžiui, kaip vienas Nyderlandų kanalas, kuriame  laidos vedėjas ragavo žmogienos?

– Lietuva – pernelyg katalikiška šalis. Bene drastiškiausia laida sukurta Japonijoje – jos dalyviai maudosi išmatose, srutose, patiria sunkiai suvokiamą pažeminimą, o kitiems tai juokinga. Bet tokios laidos – ne Lietuvai. Mes neturėsime netgi to, ką turi Rusijos kanalai. Nors galbūt turėsime?

– Reklamuojantieji internetą garsiai šaukia, kad jis išstums televiziją. Kokios tavo prognozės?

– Nemanau. Televizija bus dar interaktyvesnė, mėgstamą laidą žiūrėsime mums pasirinktu laiku. Nors tai įmanoma jau dabar.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų