Pereiti į pagrindinį turinį

Mūsų laikų Leonardo Da Vinci

2013-09-24 13:57

Taip žiniasklaida dabar dažniausiai vadina vieną garsiausių mūsų laikų verslo genijų Steve’ą Jobsą. Antrųjų jo mirties metinių išvakarėse pasirodo jo vaidybinė kino biografija.

Biografinių filmų renesansas

Gyvenimo realybė darosi vis ryškesnė ir naujausių vaidybinių filmų fronte. Čia pastebimai padaugėjo filmų, kurių herojai yra ne scenaristų išgalvoti personažai, o realūs žmonės, mūsų amžininkai.

Jau po Venecijos vykusiame Toronto (Kanada) kino festivalyje dominavo menininkai, istorinės asmenybės, sportininkai ir politikai: legendinė Holivudo nuotykių filmų žvaigždė Errolas Flynnas ("Paskutinis Robinas Hudas), anglų literatūros klasikas Charles’as Dickensas (jį dramoje "Nematoma moteris" suvaidino filmą režisavęs Ralphas Fiennesas), arši prancūzų feministė Simone de Beauvoir ("Violeta"), Venesuelos istorinis didvyris Simónas Bolívaras ("Išlaisvintojas"), Škotijos karalienė Marija, garsus automobilių lenktynininkas Niki Lauda (jį filme "Lenktynės" suvaidino jaunas vokiečių aktorius Danielis Brühlis), sovietinės sistemos pamatus sudrebinęs "Solidarumo" lyderis Lechas Wałęsa (lenkų kino patriarcho Andrzejaus Wajdos dramoje "Wałęsa, vilties žmogus").

Daugumą šių filmų turėtume pamatyti ir mes. Be jokios abejonės, turėsime galimybę susipažinti ir su filmu "Penktoji valdžia", kurio pagrindiniu herojumi tapo skandalingasis "WikiLeaks" įkūrėjas Julianas Assange’as. O jo belaukdami jau dabar galime pamatyti biografinę dramą lakonišku pavadinimu "Jobsas".

Prieštaravimų kamuolys

Kaip tik S.Jobsas nebuvo vadinamas dar gyvas būdamas: ir technologijų amžiaus ikona, ir brangiausio pasaulyje prekės ženklo "Apple" įkūrėju, ir jokių taisyklių nepaisančiu perfekcionistu, ir beprotiškų ambicijų apsėstu genijumi, ir tik savo nuomonę girdinčiu egoistu. Jis galėjo atleisti darbuotoją lifte per keliolika sekundžių, bet tą patį vakarą sukeldavo isterišką skandalą, jei negaudavo staliuko pamėgtame restorane. Jis išvijo iš namų nėščią moterį, sakydamas, kad yra paskutinis žmogus žemėje, kuris galėtų būti jos vaiko tėvas, tačiau po daug metų pripažino dukterį, nuolat kalbėdavo su ja telefonu, sumokėjo už jos mokslus koledže ir pavadino vieną iš savo projektų jos vardu.

Vieniems S.Jobsas – idėjų vagis ir tironas, kitiems – nekvestionuojamas genijus ir mokytojas.

Geriausias gyvenimo išradimas

Kaip jaunystėje kvaišalus išbandęs maištingas hipis, metęs mokslus koledže ir neturėdamas nė cento kišenėje, sugebėjo sukurti vieną didžiausių verslo imperijų pasaulyje?

Į šiuos bei panašius klausimus ir bando atsakyti režisierius Joshua Michaelas Sternas su pagrindinio vaidmens atlikėju Ashtonu Kutcheriu. Istorija prasideda tada, kai Steve’as meta mokslus koledže ir kartu su bičiuliu Steve’u Wozniaku patėvių garaže surenka pirmuosius kompiuterius. Šalia to plėtojasi dramatiška S.Jobso asmeninio gyvenimo linija. Nesusitaikęs su tuo, kad tikrieji tėvai jo atsisakė, jis niekada nenorėjo šeimos. Viskas pasikeitė, kai jis sutiko Laurene (ją vaidina iš serialų į didįjį kiną sparčiai žengianti blondinė Abby Brammell) – moterį, kuri pasaulio užkariautoju rūpinosi kaip mažu vaiku. Juodu išgyveno iki pat Steve’o mirties ir susilaukė trijų vaikų.

O baigdamas gyvenimą ir jau žinodamas savo netolimą lemtį S.Jobsas 2005 m. su Stanfordo universiteto absolventais pasidalijo paskutine savo įžvalga: "Mirtis – geriausias gyvenimo išradimas."

"Jobsas" ("Jobs") ****

Biografinė drama. JAV, 2013 m. Rež. J.M.Sternas. Vaidina A.Kutcheris, Dermotas Mulroney, Joshas Gadas, Lukas Haasas, Jamesas Woodsas.
veiksmas 2
humoras 1
įtampa 2
erotika 1
siaubas 1
Nuo 2013 09 20
Trukmė 128 min.
N-13

Nauja tendencija

Neseniai pasibaigęs kino festivalis Venecijoje parodė vieną tendenciją, kurią patvirtina ir tam tikri pasikeitimai kino premjerų tvarkaraštyje. Pagrindiniu prizu, Auksiniu liūtu, čia buvo apdovanotas dokumentinis filmas "Šventasis Romos žiedas" (rež. Gianfranco Rosi). Sprendimas į vaidybinių filmų konkursą įtraukti dokumentinių ir animacinių juostų anksčiau buvo praktikuojamas itin retai. O apsisprendimas geriausiu darbu pripažinti dokumentinį filmą tik iš pirmo žvilgsnio atrodo keistai. Už tokio žiuri pasirinkimo slypi aiški logika – kai tarp išgalvotų siužetų nėra tokio, kuris nustelbtų visus kitus, viršų paima gyvenimo realybė.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų