Vos prieš kelias dienas Didžiojoje Britanijoje kilęs skandalas dėl britų leidžiamo „Cosmopolitan“ žurnalo sprendimo savo spalio mėnesio viršeliui pasikviesti 136 kg sveriančią plius dydžio super modelį Tess Holliday audringomis diskusijomis pasiekė ir Lietuvos padangę. Žinomas vyras neatsitiktinai užstojo plius dydžio modelį – šiandien Naglis Bierancas jau gali atskleisti, kad tapo vienu iš LNK projekto „Dydžio (r)evoliucija“ komisijos narių.
Nuo spalio 1 d. transliuojamoje laidoje plius dydžio merginos iš visos Lietuvos varžysis dėl naujosios plius dydžio modelio žvaigždės vardo. Kartu su į plius dydžio mados verslą pasinėrusia E. Vitulskiene, skandalinguoju mados dizaineriu R. Kalinkinu ir žinoma TV prodiusere L. Paukšte Naglimanto slapyvardžiu žinomas fotografas spręs, kuri iš tūkstančių anketas siuntusių merginų taps „Dydžio (r)evoliucijos“ nugalėtoja – jos lauks tarptautinės reklaminės kampanijos, pasirodymai televizijoje ir net lietuviškojo „Cosmopolitan“ žurnalo viršelis!
– Nagli, esi ne tik fotografas, šokėjas, bet ir vienas populiariausių lietuvių socialiniuose tinkluose – „Instagram“ platformoje tave seka 150 tūkst. žmonių. Kodėl nusprendei dar ateiti ir į televiziją?
– Kai gavau pasiūlymą, mąsčiau ne kad „einu į televiziją“, o kad einu dalyvauti revoliucijoje. Juk aš savo kailiu žinau, kaip Lietuvoje žiūrima į kitokį žmogų (šypsosi, – red. past.). Kol kas apie plius dydžio merginas ant žurnalų viršelių Lietuvoje buvo kalbama vos puse lūpų – kaip apie kažkokią egzotiką. Plius dydžio žmonės neturėtų būti laikoma „mažuma“.
– „Dydžio (r)evoliucijos“ kūrėjai atskleidė, kad į pirmąjį atrankos etapą savo anketas atsiuntė tūkstančiai merginų. Ar šiais laikais ne paprasčiau modeliu tapti socialiniuose tinkluose?
„Natūralus“ plius dydžio modelis atrodys geriau nei dirbtinė liekna mergina.
– Taip, socialiniai tinklai gali tapti tramplinu į šlovę – juk net ir žymiausi plius dydžio modeliai – Ashley Graham, Tess Holliday, Iskra Lawrence ir kt. – buvo pastebėtos internete. Tačiau yra ir kita pusė – socialiniuose tinkluose tu gali pats susikurti savo įvaizdį, kuris ne visuomet gali atitikti realybę. Kalbu apie įvairius nuotraukų filtrus, fotošopą, pamažintas nosytes, papūstas lūpytes... Ypač lietuvaitės labai mėgsta perspausti su tuo vaizdu „Instagrame“ – yra buvę, kad merginų, kurias seku internete, gatvėje net neatpažinau!
– Dažnas įsivaizduoja, kad lieko sudėjimo modelis geriau atrodys prieš objektyvą nei stambesnė mergina. Tai tiesa? Kokie reikalavimai taikomi plius dydžio modeliui?
– Pradėkime nuo to, kad devyniais atvejais iš dešimties užsakovas ieško natūralaus grožio modelio. Jokių pridėtinių blakstienų, permanentinių antakių, pripūstų lūpų ir panašių dalykų. 80 proc. „Instagramo“ gražuolių neatitinka šio reikalavimo (juokiasi, – red. past.) – tai „natūralus“ plius dydžio modelis atrodys geriau nei dirbtinė liekna mergina. O darbas prieš kamerą yra panašus – modelis turi jaustis laisvai, mokėti valdyti savo kūną ir veido išraiškas. Geriausias rezultatas pasiekiamas sunkiu darbu ir svoris čia didelės įtakos neturi.
– Nagli, ar jau turi kriterijus, pagal kuriuos vertinsi merginas, dalyvausiančias „Dydžio (r)evoliucijoje“?
– Apie kriterijus daug nemąstau – jei mergina tinkama būti modeliu, tai matosi iš karto. Dalykas, kuris man neduoda ramybės, – tai, kad heiterį, kuris internete rašo necenzūrinius ar agresyvius komentarus, pasiųsti toli toli man labai lengva, o štai į atranką išdrįsusiai ateiti merginai pasakyti „žinai, mes tavęs nenorime“ – bus labai sunku. Dabar jau galiu atskleisti, kad viena iš merginų laukiančių užduočių bus fotosesija su manimi. O aš griežtas fotografas (juokiasi,– red. past.). Man – ir Lietuvai! – reikia plius dydžio modelio, kuris galėtų atsidurti ant visų lietuviškų žurnalų viršelių ir niekas neabejotų, kad ji yra žvaigždė. Neabejoju, kad tokią merginą mes tikrai rasime.
Naujausi komentarai