„Jauniausia mokyklėlės dalyvė – dviejų metukų mergytė. Amžius labai įvairius – nuo mažiausio iki didžiausio. Kartais mokyklėlę lanko visa šeima, kartais tik tėtis arba tik mama atvyksta su savo vaikais, tačiau nepaisant amžių skirtumo – čia puikiai sutaria visi. Mano tikslas – parodyti šeimoms, kaip reikia saugoti gamtą, kaip stebėti ir atpažinti paukščius. Važinėjam po visą Lietuvą, o paskaitas skaito geriausi savo srities specialistai: daugelio vaikučių autoritetas, knygelių autorius Selemonas Paltanavičius, žymusis gamtos fotografas Marius Čepulis, ornitologinį turizmą vystantis Marius Karlonas. Taip stengiamės, kad žmonės pasisemtų kuo daugiau įvairesnės patirties“, – apie mokyklėlę pasakoja Ingrida Meškinytė.
Išgirsti, pamatai, identifikuoji. Toks proceso eiliškumas. Nors geriausia priemonė paukščių stebėjimui yra žiūronai, mokyklėlę lankantys vaikai jau gali atpažinti paukščius ir be jų.
Lietuvos paukščių sąraše yra įrašytos 399 paukščių rūšys. Kai kurie paukščiai į Lietuvą atskrenda vos vieną kartą. Pavyzdžiui, parskrenda gandrai, o su jais ir vienas flamingas. Nors flamingai Lietuvoje negyvena, tačiau pastebėtas, jis turi būti įtrauktas į tą sąrašą.
„Pati negalėčiau atpažinti visų sąraše išvardintų rūšių, turbūt tai neįmanoma. Bet mane vaikai yra ne kartą nustebinę. Prisimenu buvome pievoje ir stebėjome paukščius, vaikai priėję prie teleskopo man šaukia, kad mato rudagalvį kirą. Kai vaikas nesako, kad tai žuvėdra, kaip mano ir klysta daugelis suaugusių, tai man yra didžiulis pasiekimas“, – mokyklėlės nauda džiaugiasi Ingrida.
Paukščių stebėjimas tik viena pažinimo metodika. Iš arčiau susipažinti, juos palaikyti rankose vaikai gali paukščių žiedavimo metu. Daugiau apie tai televizijos laidoje „Gyvūnų manija“ šį sekmadienį per TV6.
Naujausi komentarai