Pereiti į pagrindinį turinį

S. Griaznova pasidalijo akimirkomis iš kelionės į ne visiems pasiekiamą S. Arabiją

2017-02-07 14:24
DMN inf.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas reikalauja į savo šalį neįleisti septynių musulmoniškų šalių gyventojų. Tačiau Niujorke gyvenanti Svetlana Griaznova neseniai ilsėjosi Saudo Arabijoje.

Praeityje garsus modelis iš Šalčininkų nuotraukomis iš vienos uždariausių pasaulio šalių pasidalijo socialiniame tinkle "Instagram".

Įspūdingi vaizdai iš dykumos ir šiuolaikinio prekybos centro "Al Faisaliyah" persipynė su rytietiškais ornamentais, egzotika iš turgaus, kupranugarių lenktynių ir nuo 1985 metų Saudo Arabijoje, netoli sostinės Rijado, vykstančio kultūros bei paveldo festivalio Al Janadiriyah epizodais.

Sužavėjo dykuma

Svetlaną sužavėjo išvyka į dykumą: arabai mėgsta rengti išvykas į smėlynus, kurių metu nakvojama palapinėse, kepti patiekalus ant krosnelės.

Beje, ten galioja nerašyti dykumos įstatymai: jei negyvenamoje vietoje kelio pakraštyje matai automobilį, sustok. Galbūt kažkam reikia tavo pagalbos.

S. Griaznova ten jojo kupranugariais, taip pat stebėjo šių gyvūnų lenktynes – tai viena pagrindinių pramogų S. Arabijoje. JAV gyvenančią moterį sužavėjo ir kelionė į arklių fermą – arabiški ristūnai garsėja visame pasaulyje. Įdomu tai, kad S. Arabijoje uždrausta fotografuoti daugybę pastatų.

Svetlana su savo draugais ir sekėjais pasidalijo nuotraukomis ir iš ją sužavėjusio kultūros ir paveldo festivalio Al Janadiriyah. Jame galima pamatyti ir įsigyti įvairių meno dirbinių, paskanauti tradicinio arabų maisto 267 metrų aukščio prekybos centre, jo viršūnėje, įkurtame prabangiame restorane "The Globe Lounge". Šioje vietoje atsiveria nuostabus vaizdas į sostinę.

Saudo Arabija – tai šalis, kurios konstitucija paremta Korano tiesomis, į ją turistams patekti praktiškai neįmanoma. Tai įmanoma nebent turint darbo vizą, taip pat politikams, verslininkams, sportininkams, kariškiams ir jų antrosioms pusėmis.

Ypatingas šeimos kultas

Čia turistams negalima fotografuoti moterų, o vyrus – tik su jų leidimu.

Moterys, nepriklausomai nuo jų tautybės ir tikėjimo, privalo prisidengti. Būtent todėl visose nuotraukose Svetlana dėvi abajas – tradicinius kūną slepiančius juodos spalvos drabužius.

Plaukų neprisidengusias moteris gali perspėti ir mandagiai paprašyti juos prisidengti.

Saudo Arabijoje šeimos kultas labai stiprus, o penktadieniai skirti maldai ir bendriems giminės pietums. Dažnai vaikai gyvena su tėvais, o vyriausiasis sūnus išlaiko garbaus amžiaus tėvus. Pagarba vyresniesiems diegiama nuo vaikystės.

S. Arabijos tradicijos tuo nesibaigia. Einantysis sveikina stovintį, jaunesnis – vyresnį. Susitikę Saudo Arabijos gyventojai triskart bučiuojasi į skruostą (arba abu iš eilės).

Šioje šalyje galima rasti ir mūsų požiūriu viduramžiškos šeimos, visuomeninio gyvenimo sampratos, ir šiuolaikinio pasaulio įtakos – prieigos prie socialinių tinklų, madingiausių prekinių ženklų prabangiose parduotuvėse, prekybos centruose, taip pat ištaigingų viešbučių ir restoranų.

Beje, religinės policijos galios pastaruoju metu apkarpytos: arabai į daug ką reaguoja liberaliau.

„Visada yra laiko apsilankyti sporto salėje... Jokių pasiteisinimų... Naujųjų metų pažadas“, – asmenukę iš treniruoklių salės „Instagram“ komentavo Svetlana.

Seniau, net ir turistėms, sportuoti būdavo draudžiama.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų