Pereiti į pagrindinį turinį

Scenos dinozaurui energijos nestinga

2008-11-18 09:00
Scenos dinozaurui energijos nestinga
Scenos dinozaurui energijos nestinga / "Scanpix" nuotr. Planai: žilstelėjęs D.Coverdale'as (viduryje) trykšta entuziazmu – po Kalėdų su muzikantų grupe jis pradės naujo "Whitesnake" albumo įrašus.

Naujos melodijos, duoklė senajai muzikai, nepakartojami gitarų rifai, energingos dainos ir lyriškos baladės – ištikimi gerbėjai žino, ko tikėtis iš britų rokerių "Whitesnake". Solidaus ir melodingo roko atstovai po dviejų savaičių drebins sostinės "Siemens" areną.

Jei ne lyderis Davidas Coverdale'as, jaunieji grupės gerbėjai neturėtų progos išgirsti "Whitesnake" gyvai. Amžinai jaunas rokeris daugiau kaip 30 metų veda grupę pirmyn. Labiausiai savo pozicijas grupė sustiprino išleisdama albumą "Whitesnake 1987". Kritikai išsižiojo – dainoje "Still of the Night" gitara suskambo lyg smuikas. Grupės vizitine kortele tapo ir kitos šio albumo dainos "Here I Go Again" bei "Is This Love". Vien tik britai išgraibstė 6 mln. "1987" įrašo kopijų. Nuo 1991-ųjų grupė byrėjo ir taikėsi bent kelis kartus, tačiau D.Coverdale'as mikrofono neužleido niekam. Pastangos išsaugoti grupę atsipirko su kaupu. Šiemet, po 11 metų pertraukos, scenos veteranai išleido albumą "Good to Be Bad" ir išsiruošė į sėkmingas pasaulines gastroles. Koncertų grafike nepailstantys muzikantai pažymėjo ir Vilnių. Prieš susitikdamas su Lietuvos publika, 57-erių D.Coverdale'as sutiko duoti interviu "Vilniaus dienai".

– Pirmą kartą su Lietuvos gerbėjais turėjote susitikti 2004-aisiais. Koncertas buvo atšauktas dėl jūsų ligos. Ar šį kartą taip neatsitiks?

– Tiek keliauti išties sunku, turiu labai save prižiūrėti. Šį kartą stengsimės dvigubai. Suprantu tuos gerbėjus, kurie atvažiavę šimtus kilometrų nusivylė, nes koncertas buvo atšauktas. Muzikos versle atšaukti koncertą – sunkiausias sprendimas.

– Kokio koncerto gali tikėti ištikimi gerbėjai Vilniuje?

– Scenoje dirbsime dvigubai, nes mes jums skolingi! Šou bus įsimintinas – juk švenčiame "Whitesnake" 30 metų jubiliejų scenoje. Atliksime dainas iš pirmų grupės albumų, bus ir šių dienų kūrybos.

– Daugiau nei 30 metų apie jus žino visas pasaulis. Ar dar užtenka motyvacijos būti scenoje?

– Taip. Pavyzdžiui, vakar grojome 6 tūkst. žmonių auditorijai Kipre. Į šį koncertą specialiai atvyko keletas mano gerų draugų iš Anglijos. Buvo magiškas vakaras! Kiekvieną kartą atsitinka kažkas, kas įkvepia ir motyvuoja. Bet didžiausią įkvėpimą, be abejo, atneša pozityvi ir gyva minia gerbėjų. Kai mane supa puikūs muzikantai, neįmanoma jaustis blogai.

– Jūsų balsas apima kelias oktavas. Kaip per tiek metų pavyko išsaugoti jo skambesį?

– Airiškas viskis (kvatoja)! Jei rimtai – alkoholis labai išvargina organizmą. Todėl turiu būti atsargus. Koncertuodamas noriu gerai praleisti laiką, todėl niekada nepretendavau tapti tarsi roko Pavarotti. Emocijos, geras pristatymas, aktyvūs judesiai scenoje – toks mano gero koncerto receptas. Darau visa, ką moku geriausiai.

– Per visus tuos metus dirbote su visu būriu talentingų muzikantų, tokių kaip Johnas Sykesas, Steve'as Vai, Vivianas Campbellas, Jimmy Page'as ir daugelis kitų. Kurį iš jų prisimenate šilčiausiai?

– Labai daug išmokau iš Richie Blackmore'o. Darbas su juo grupėje "Deep Purple" mane labai įkvėpė. J.Page'as – vienas iš tų, kuriais žavėjausi nuo "Led Zeppelin" laikų. Turėjau fantastišką patirtį. Jei nuoširdžiai, iš kiekvieno jų kažką išmokau. Dėl to ir mėgstu dirbti su žmonėmis – mokausi iš jų, o jie mokosi iš manęs. Labai smagu buvo kurti muziką su Dougu Aldrichu. Gitaristas Adrianas Vandenbergas iki šiol yra vienas geriausių mano draugų. Buvo ir nemalonių susitikimų, bet toks gyvenimas, ir jų nenorėčiau minėti.

– Naujausias albumas vadinasi "Good to Be Bad". Ar iš tiesų esate blogas vyrukas?

– Greičiau kaprizingas ir nepadorus. Pavadinimu norėjome pasakyti, kad vis dar gera būti nepadoriais (juokiasi). Kol tai nieko neskaudina. Bet tai greičiau pokštas, nepriimkite to rimtai.

– Per tiek metų apkeliavote visą pasaulį. Ar dar yra vieta, kurioje norėtumėte sugroti?

– Laukiu koncerto Indijoje. Teko ten groti su "Deep Purple", bet su "Whitesnake" – ne. Grosime Malaizijoje. Džiaugiuosi, kad į koncertinį turą įtraukėme tokius miestus kaip Tel Avivas ar Nikosija. Koncertinį turą po Europą baigsime gruodžio 22 d. Olandijoje ir per Kalėdas būsiu su šeima. Tai bus puikus metas pasikrauti energijos.

– Prakalbote apie šeimą. Kaip sutariate su savo anūkėmis Georgina ir Matilda?

– Po savaitės su jomis susitiksiu! Šios puikios mergaitės praskaidrina gyvenimą. Mano dukra Jessica – tobulas grožio ir smegenų derinys. Anūkės visa tai paveldėjo. Visos jos lankysis keliuose mano koncertuose Vokietijoje. Tikiu, kad iki soties prisijuoksime.

Faktai apie D.Coverdale'ą

Pradžia. Šiaurės Anglijoje, Jorkšyre gimęs vokalistas paauglystėje dirbo pardavėju boutique drabužių parduotuvėje ir dainavo grupėje "The Government". Išgarsėjo 1973 m., kai pakeitė buvusį "Deep Purple" vokalistą Ianą Gillaną. Po metų, Amerikoje, jis jau dainavo 200 tūkst. gerbėjų auditorijai.

Karjera. 4 metus dainavo grupėje "Deep Purple". 12 studijinių albumų, 4 gyvo garso albumai, 29 singlai – toks 1977 m. susikūrusios "Whitesnake" kraitis. Pats D.Coverdale'as išleido tris solinius albumus. Kitais metais "Whitesnake" pradės įrašinėti naujausią albumą.

Šeima. Iš pirmos santuokos muzikantas turi dukrą Jessicą. Ji su šeima gyvena Miunchene. Antroji D.Coverdale'o žmona aktorė Tawny Kitaen išgarsėjo, kai nusifilmavo atvirose vaizdo klipų "Here I Go Again", "Is This Love" ir "Still of the Night" scenose. Su dabartine žmona Cindy jis augina 12 metų sūnų Jasperą.

Namai. Britas D.Coverdale'as turi dvigubą pilietybę. 2007 m. muzikantas tapo JAV piliečiu, nors daugiau nei 20 metų gyvena Šiaurės Nevadoje. Pro jo namo virtuvės langus atsiveria įspūdinga Tahou ežero ir kalnų panorama.

Vieta. "Siemens" arena.
Laikas. Gruodžio 4 d. 20 val.
Kaina. 80–150 litų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra