Trys lietuvių šiuolaikinio šokio šokėjai ir britų choreografė savaitei užsidarė atokiame Žemaitkiemio dvare. Čia vyko intensyvios šiuolaikinės choreografijos projekto "Stotys" repeticijos.
Vakar šiuolaikinio šokio kalba pateiktą aliuziją į biblines Kryžiaus kelio stotis pristatęs dvaro scenoje, šiandien šešių žmonių kūrybinis kolektyvas atvyksta rengti pasirodymo Vilniaus žiūrovams.
Žurnalistams prieš kelias dienas atvykus į Žemaitkiemį, šokio repeticija ėjo į pabaigą. Išsakiusi trumpas pastabas, choreografė Lois Taylor paskelbė: "Pietūs."
Šokėjai Agnė Ramanauskaitė, Mantas Stabačinskas ir Petras Lisauskas nuskubėjo į virtuvėlę, kurioje patys gamina maistą. "Stočių" kūrybinė grupė dvare gyveno kaip viena šeima. "Labai gerai – nekankina jokie buities rūpesčiai. Pasigaminame valgyti ir koncentruojamės tik į šokį", – juokėsi M.Stabačinskas.
Projektas "Stotys" žiūrovams pristatomas vos po dviejų savaičių repeticijų. Choreografė L.Taylor pripažino, kad tai labai trumpas laikotarpis šokiui pastatyti. "Tačiau aš daug ruošiausi iš anksto. Galvojau, kaip tai, ką šiuo projektu norima pasakyti žmonėms, išreikšti judesiu. Apgalvojau šokio struktūrą, choreografinę kompoziciją ir atvykdama jau turėjau aiškų šokio planą", – sakė specialiai šiam projektui iš Didžiosios Britanijos atvykusi choreografė.
Stipriausios pietvakarių Anglijoje šokio grupės "Attic Dance" įkūrėja ir ilgametė meno vadovė neseniai atsisakė širdžiai mielų pareigų ir tapo laisvai samdoma choreografe.
"Lois išsiskiria labai humanišku, psichologiniu bendravimu su šokėjais. Lietuvoje įprasta šokėjams sakyti griežtas pastabas, pabrėžiant tai, kas blogai. Lois visada pabrėžia tai, kas gerai", – apie liberalius L.Taylor darbo principus pasakojo britę pakvietusi "Stočių" sumanytoja ir prodiuserė Audra Molytė.
"Svarbiausia ne tai, ką šokėjai daro blogai. Svarbiausia atrasti, ką šokėjas gali padaryti labai gerai, – bendravimo paslaptį atskleidė choreografė. – Pasiūlau šokėjams savo šokio idėją, o jie man pasiūlo savąją. Tada mes daug dirbame kartu, siekdami atrasti mums visiems priimtiną geriausią choreografinį variantą. Visada drąsinu šokėjus sakydama, kad tai, ką jų mintys ir kūnai duoda šokiui, yra labai vertinga."
L.Taylor tikina taip pat dirbanti ir su mėgėjais. "Visur galioja tas pats principas – parama ir padrąsinimas siekiant geriausio rezultato. Žmonės iš gatvės, negalią turintys, vaikai yra nuostabūs šokėjai. Man jie net įdomesni už profesionalius šokėjus, nes nejaučia apribojimų ar šablonų, gautų šokio mokyklose. Jie necenzūruoja savęs", – pasakojo britė.
L.Taylor įsitikinusi: kad kūrybinis procesas būtų sėkmingas, atlikėjai turi būti atviri, imlūs, kad atmetę visas klišes gebėtų patys būti personažai, o ne juos vaidinti. "Lois neapgausi. Ji labai gerai jaučia, kada tu šoki su vidiniu išgyvenimu", – teigė šokėjas Petras Lisauskas.
Choreografė prisipažino, kad "Stotis" – pirmas jos pastatytas šokis, turintis stiprią religinę potekstę.
"Krikščionių Kryžiaus kelio stotys kalba apie ribinę būseną, kai reikia pasirinkti gyvybę ar mirtį. Kiekvienas žmogus kažkada susiduria su panašiu klausimu. Kristus pasirinko taip, kaip jam sakė tikėjimas. Mums, žmonėms, tokiose situacijose svarbu pamatyti, ką siūlo gyvenimas. Šokyje keliame nebūtinai religinius klausimus. Kalbame apie atvirumą pagalbai, kuri gali išgelbėti mus, ir pagalbai, kuri gali išgelbėti kitus", – pasakojo L.Taylor.
VIETA: Vaidilos teatras, A.Jakšto g. 9.
LAIKAS: birželio 27 d. 19 val.
KAINA: 30 litų.
Naujausi komentarai