Sprendimą priėmė Akademijos valdytojų taryba, sušaukusi posėdį, kuriame buvo aptartas atsakas į W. Smitho veiksmą.
Ar draudimas bus taikomas būsimoms nominacijoms, nėra aišku.
„94-oji „Oskarų“ teikimo ceremonija turėjo būti daugelio mūsų bendruomenės žmonių, kurie praėjusiais metais atliko neįtikėtiną darbą, šventė; tačiau tas akimirkas užgožė nepriimtinas ir žalingas elgesys, kurį matėme J. Smithą pademonstravus scenoje“, – sakoma Akademijos pranešime.
„Aš priimu ir gerbiu Akademijos sprendimą“, – pakomentavo W. Smithas.
Praėjusią savaitę, rengdamasis posėdžiui, jis iš anksto pasitraukė iš Akademijos ir pavadino savo veiksmą „šokiruojančiu, skausmingu ir nepateisinamu“.
Akademija taip pat atsiprašė už tai, kaip mėgino išspręsti situaciją ir kad leido W. Smithui pasilikti bei priimti geriausio aktoriaus apdovanojimą už vaidmenį filme „Karalius Ričardas“ (King Richard).
„Transliacijos metu mes tinkamai neišsprendėme situacijos. Atsiprašome dėl to, – pareiškė Akademija. – Tai buvo galimybė mums rodyti pavyzdį savo svečiams, žiūrovams ir mūsų Akademijos šeimai visame pasaulyje, tačiau to nepadarėme – nebuvome pasirengę beprecedenčiam įvykiui.“
Praėjus kelioms dienoms po „Oskarų“ teikimo ceremonijos Akademija teigė, kad W. Smitho buvo paprašyta palikti ceremoniją, tačiau jis atsisakė.
Visgi nėra žinoma, kaip prašymas buvo perduotas aktoriui ar kokia forma, o kelios žiniasklaidos priemonės pranešė, kad jam niekada nebuvo oficialiai nurodyta palikti kino teatrą „Dolby“.
„The Los Angeles Times“ ketvirtadienį paskelbė, kad „Oskarų“ teikimo ceremonijos prodiuseris Willas Pakeris (Vilas Parkeris) pasakė W. Smithui: „Oficialiai mes nenorime, kad išvyktumėte. Norime, kad pasiliktumėte.“
Draudimas reiškia, kad W. Smithas kitų metų „Oskarų“ ceremonijoje neįteiks apdovanojimo geriausio aktoriaus nominacijos nugalėtojui – vieno iš pagrindinių apdovanojimų.
Akademija savo penktadienio pareiškime taip pat išreiškė „didžiulį dėkingumą Ch. Rockui, kad jis išlaikė ramybę ypatingomis aplinkybėmis“.
Akademijos pareiškime nepaminėta, ar W. Smithas galės būti nominuotas „Oskarams“ per 10 metų draudimo terminą. Ji taip pat nesiėmė jokių veiksmų, kad atšauktų W. Smitho jau gautą Akademijos apdovanojimą.
Akademija nėra atšaukusi „Oskarų“ iš savo pašalintų narių Harvey Weinsteino (Harvio Veinsteino) ar Romano Polanskio.
Praėjusią savaitę atsistatydinęs W. Smithas prarado galimybę balsuoti už nominantus ir nugalėtojus.
Kovo 27 dienos „Oskarų“ ceremonijoje Ch. Rockas išėjo į sceną įteikti apdovanojimo už geriausią dokumentinį filmą ir pajuokavo apie keletą dalyvių, įskaitant W. Smitho žmoną Jadą Pinkett Smith (Džadą Pinke Smit).
„Jada, aš tave myliu, negaliu sulaukti „Eilinės Džein 2“, – pasakė jis.
J. Pinkett Smith, viešai prabilusi apie alopeciją – sveikatos sutrikimą, pasireiškiantį plaukų slinkimu, – buvo trumpai nusiskutusi plaukus, panašiai kaip aktorės Demi Moore (Demi Mur) personažas 1997 metais pasirodžiusiame filme.
W. Smithas, sėdėjęs pirmoje eilėje, atsistojęs užlipo į sceną ir trenkė antausį Ch. Rockui, apstulbindamas komiką, kino teatre susirinkusią publiką ir žiūrovus namuose.
Daugelis manė, kad tai buvo suplanuotas šou ar pačių pramogų pasaulio atstovų suplanuota scena, tačiau padėtis tapo įtempta, kai W. Smithas grįžo į savo vietą ir du kartus piktai sušuko Ch. Rockui nekalbėti apie jo žmoną.
Ch. Rockas užkulisiuose policijos pareigūnams teigė, kad nėra suinteresuotas pateikti kaltinimų.
Po mažiau nei valandos W. Smithas vėl užlipo ant scenos, kad atsiimtų „Oskarą“, ir graudžiai atsiprašė Akademijos, bet nepaminėjo Ch. Rocko. Jis palygino save su Richardu Williamsu (Ričardu Viljamsu) – žmogumi, kurį vaidino filme „Karalius Ričardas“, „nuoširdžiu savo šeimos gynėju“.
Vėliau tą patį vakarą W. Smithas šoko su savo šeima ir trofėjumi bei repavo, švęsdamas laimėjimą „Vanity Fair“ vakarėlyje po ceremonijos.
Ch. Rockas yra tik glaustai viešai pasisakęs apie išpuolį, o viename pasirodyme Bostone šią savaitę teigė vis dar „mąstantis apie tai, kas nutiko“.
Naujausi komentarai