3 brolius kunigus turintis seimūnas – projekto „pilkasis kardinolas"? Pereiti į pagrindinį turinį

3 brolius kunigus turintis seimūnas – projekto „pilkasis kardinolas"?

2013-06-14 10:47
3 brolius kunigus turintis seimūnas – projekto „pilkasis kardinolas"?
3 brolius kunigus turintis seimūnas – projekto „pilkasis kardinolas"? / Š. Mažeikos/BFL nuotr.

Grupė parlamentarų nusprendė tris kartus didinti valstybės skiriamą pensiją kunigams. Nuo dabar mokamų 360 litų iki 1080 litų, skelbia „Lietuvos ryto“ televizija.

„Iki pensijos jiems tikrai dar toli“, - teigė Petras Gražulis, kurio trys broliai kunigai, pridurdamas, kad pensinio amžiaus kunigų – vos apie 300. Tad biudžetui tai esą nebūtų didelė našta.

Įstatymo pataisų iniciatorius Jaroslav Narkevič pastebėjo, kad dvasininkai neturi nuosavybės teisės, jokio sukaupto turto, visą gyvenimą tarnavo Dievui ir žmonėms. Yra nemažai esą yra pavyzdžių, kai garbingi dvasininkai skurdžiose sąlygose leidžia savo senatvę.

Esą mokėti veikiau į pašalpą, o ne pensiją panašius pinigus yra žiauru ir socialiai neteisinga.

Socialdemokratas Algirdas Sysas neabejoja: siūlymas tris kartus tik vienai grupei padidinti išmoką yra neteisingas kitų žmonių atžvilgiu.

Kauno Arkivyskupijos atstovas Darius Chmieliauskas tikino, kad nei Seimo nariai su Bažnyčia tokį projektą derino, nei Bažnyčia jų prašė. Esą yra „Kunigų kasa, kur kiekvienas “tarnaujantis" paskiria pinigų į bendrą kasą. Vėliau iš tokios kasos remiami susirgę ar pensinio amžiaus sulaukę Dievo tarnai.

Iš vyskupijos fondų mokamos pensijos dvasininkams svyruoja nuo 500 iki 700 Lt per mėnesį. Šiuo metu Lietuvoje yra apie 800 kunigų Romos katalikų. Kunigas Lietuvoje į pensiją gali išeiti nuo 75-erių.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra