Pereiti į pagrindinį turinį

Į šalį grįžtantiems lietuviams – specialus žemėlapis

2024-12-14 20:34
ELTOS inf.

Į Lietuvą svarstantiems grįžti emigrantams mieliau renkantis gyventi regionuose, Užimtumo tarnyba (UT) sukūrė interaktyvų Lietuvos regionų žemėlapį, kuriame pateikiama daugiau nei 50 aktualių rodiklių, susijusių su būsto, darbo, švietimo bei kitais aktualiais klausimais.

Į šalį grįžtantiems lietuviams – specialus žemėlapis
Į šalį grįžtantiems lietuviams – specialus žemėlapis / Freepik.com nuotr.

„Informacija gaunama iš skirtingų duomenų šaltinių: Užimtumo tarnybos, „Sodros“, Valstybės duomenų agentūros, darbo pasiūlymų portalo „CV bankas“, nekilnojamojo turto skelbimų portalo „Aruodas“, Nacionalinės švietimo agentūros“, – pažymi UT.

Darbo rubrikoje gyventojai galės rasti svarbiausius su užimtumu susijusius duomenis: vidutinį darbo užmokestį savivaldybėje, užimtumo lygį, didžiausius darbdavius, darbuotojų ieškančių įmonių skaičių, šiuo metu registruotus darbo skelbimus bei paklausiausias profesijas.

Švietimo skiltyje bus nurodomas darželių, mokyklų ir mokinių skaičius pasirinktoje savivaldybėje bei valstybinės brandos egzaminus laikiusių ir išlaikiusių moksleivių procentinės išraiškos. Be to, vartotojai taip pat galės pasidomėti mokyklomis, kuriose vykdomos iš užsienio atvykusių lietuvių vaikų integracijos programos.

Be to, žemėlapyje taip pat bus pateikiami būsto nuomos ir įsigijimo kainų vidurkiai, parduodamų ir nuomojamų nekilnojamojo turto objektų skaičius, taip pat 1 kv. m. pardavimo ar nuomos kainų palyginimas skirtingose vietovėse.

„Žemėlapyje nuolat atnaujinama platesnio konteksto informacija apie saugumą, rekreacijos galimybes, kultūrą ar sveikatą. Bendroje apžvalgoje suteikiama galimybė matyti kiekvienos savivaldybės pagrindinius rodiklius, pasirinkti metus, matyti poziciją tarp kitų savivaldybių, pagrindinę informaciją, įskaitant savivaldybės kontaktus“, – pažymi tarnyba.

2024 m. pirmąjį pusmetį UT buvo registruota 1,1 tūkst. iš užsienio grįžusių lietuvių. 437 iš jų sėkmingai įsidarbino. Tarp jų – vadovai, specialistai, tarnautojai, žemės ūkio, paslaugų ir pramonės sektorių darbuotojai. Kai kurie sugrįžusieji įsikūrė Kaune ir Vilniuje, tačiau daug kas rinkosi Mažeikių, Prienų, Plungės, Telšių, Šakių, Jonavos ir kitų rajonų savivaldybes.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra