Tai parodė naujienų portalo „Delfi“ užsakymu birželio 18–28 dienomis „Spinter tyrimų“ vykdyta apklausa, kurioje gyventojų teirautasi, už kurį iš kandidatų jie balsuotų, jeigu prezidento rinkimai vyktų jau šį savaitgalį.
Daugiausiai, 16,6 proc. respondentų, savo pasirinkimu įvardijo būtent dabartinį šalies vadovą G. Nausėdą, o nuo jo neženkliai atsiliko D. Grybauskaitė, kurią apklausoje paminėjo 15,2 proc.
Toliau apklausoje rikiuojasi ekspremjeras Saulius Skvernelis (7,6 proc.) bei dabartinė Vyriausybės vadovė Ingrida Šimonytė, kurią prezidento rinkimuose palaikytų 7,2 proc. apklaustųjų.
Tuo metu kontroversiškais pasisakymais dėl karantino ribojimų bei vakcinacijos pasižymėjusį teisininką Igną Vėgėlę pasirinktų 5,8 proc. apklaustųjų.
Žemiau jo rikiuojasi Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė (4,4 proc.). Seimo pirmininkę ir Liberalų sąjūdžio (LS) partijos lyderę Viktoriją Čmilytę-Nielsen galimu pasirinkimu šalies vadovo rinkimuose įvardijo 2,7 proc. apklausos dalyvių.
Į dešimtuką taip pat patenka Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis (2,1 proc.) bei Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) vadovas ir užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.
Tuo metu į sąrašą įtraukti Aurelijus Veryga, Remigijus Šimašius, Aušra Maldeikienė, Valdemaras Tomaševskis ir Petras Gražulis surinko mažiau nei 2 proc. simpatikų balsų.
Dar 11,5 proc. respondentų sako, kad apskritai prezidento rinkimuose nedalyvautų, o 14,9 proc. nežinojo, kurį kandidatą pasirinktų į šalies vadovo postą.
Delfi.lt užsakymu visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovė „Spinter tyrimai“ atliko apklausą, kurioje dalyvavo 1015 respondentų, kurių amžius nuo 18 iki 75 metų. Tyrimo dalyvių pasiskirstymas pagal lytį, amžių ir gyvenamąją vietą yra proporcingas gyventojų pasiskirstymui Lietuvoje.
Taikytas kombinuotas apklausos metodas: 50 proc. telefoninės apklausos būdu, 50 proc. internetu. Telefoninio interviu atveju apklausą atlieka profesionalus apklausėjas. Jis veda pokalbį su respondentu pagal parengtus klausimus, atsakymus fiksuodamas klausimyne. Internetinėje apklausoje respondentui siunčiama nuoroda į apklausą, kurią respondentas užpildo savarankiškai jam/jai patogiu metu. Nuoroda yra unikali t.y. klausimyno negalima užpildyti kelis kartus. Tyrimo rezultatų paklaida 3,1proc.
Naujausi komentarai