Plačiau apie šią iniciatyvą papasakojo Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos prezidentas Umberto Masi.
„Mes manome, kad reikėtų leisti jauniems žmonėms nu 16 metų balsuoti savivaldybių tarybų ir savivaldybių merų rinkimuose. 2012 m. buvo įgyvendintas Danijos tyrėjų tyrimas apie balsavimo įpročius, tai rezultatai rodo, kad kuo anksčiau žmogus pradės balsuoti, tuo labiau tikėtina, kad jis balsuos ir ateityje. Estijoje yra įteisinta galimybė balsuoti nuo 16 metų. 2021 m. Estijos savivaldybių rinkimuose grupė nuo 16-17 metų balsavo netgi aktyviau nei 18-24 metų grupė. Toliau galime žvelgti į kitų šalių patirtis. Geriausias pavyzdys yra Austrija. Austrijoje nuo 2008 m. prasidėjo diskusijos apie pokyčius dėl galimybės ir įteisinimo balsuoti nuo 16 metų. Lygiai tokia pati situacija Maltoje. Graikijoje galima balsuoti nuo 17 metų. Suprantu daugelio žmonių nuogąstavimus, kurie mano, kad jauni žmonės nėra pasiruošę. Tačiau svarbiausias dėmuo yra tas, kad pradėkime labiau pasitikėti vieni kitais ir užtikrinime galimybes jauniems žmonėms domėtis politika“, – sakė U. Masi.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
„Aš esu prieš. Pirmiausiai padarykime, kad visa visuomenė balsuotų, o tada jau spręskime, ar nepilnamečiams reikia balsuoti, ar nereikia“, – sakė vaikinas.
„Per jauni, dar nesusiformavę visiškai“, – kalbėjo senjorė.
„Aš esu prieš. Paaugliai nėra įsigilinę į politiką“, – sakė moteris.
„Niekas mokykloje nemokina, kaip balsuoti“, – teigė vaikinas.
„Vaikščiojau į visokius politinius užsiėmimus mokykloje. Manau, kad nuo 18 metų yra gerai atitaikyta norma“, – sakė vaikinas.
„Mokiniai tikrai turi susidarę nuomonę apie tai, kas vyksta jų šalyje“, – teigė vyras.
Mokiniai tikrai turi susidarę nuomonę apie tai, kas vyksta jų šalyje.
„Per jauni, per mažai dar gyvenimo patyrimo turi“, – nuomonę išreiškė senjorė.
„Dar patys nežino, ko nori gyvenime“, – teigė moteris.
„Ir nuo 18 metų yra per jauni. Siūlyčiau nuo 25 metų. Reikia ne tik brandos, bet ir išsilavinimo. Aš apskritai neleisčiau žmonėms be išsilavinimo balsuoti. Jie nieko nesupranta arba supranta ne taip“, – teigė senjoras.
„Manau, kad jaunuoliai baigę vidurinę jau yra pakankamai suaugę ir gavę žinių, kad galėtų padaryti teisingą pasirinkimą. Gerti daug proto nereikia, todėl manau, kad reikia riboti, kad jaunimas nenusigertų. Vairuoti yra mažesnė atsakomybė nei rinkti savo atstovus“, – sakė vyriškis.
„Mūsų visuomenės dėmesys turėtų būti visai kitur – kaip sudominti kiekvieną žmogų, kuris yra Lietuvos visuomenės dalis, balsuoti“, – sakė vyras.
Naujausi komentarai