A. Butkevičius: Ebolos iššūkiui Lietuva pasiruošusi Pereiti į pagrindinį turinį

A. Butkevičius: Ebolos iššūkiui Lietuva pasiruošusi

2014-10-14 13:10
laisvojibanga.lt inf.
A. Butkevičius: Ebolos iššūkiui Lietuva pasiruošusi
A. Butkevičius: Ebolos iššūkiui Lietuva pasiruošusi / V. Skaraičio / BFL nuotr.

Lietuvos ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius duodamas interviu radijo stočiai „Laisvoji banga“ teigė, kad Lietuva pasiruošusi pasitikti Ebolos viruso iššūkį.

„Pasiruošimas yra pradėtas. Aktyviai dalyvaujame tarptautinėje medicinos organizacijoje, kurioje vyksta situacijos aptarimai sveikatos ministrų lygmeniu. Kiek žinau, mūsų sveikatos ministrė buvo Jordanijoje, kitose šalyse, stebi procesą. Taip pat planuojam iš Vyriausybės rezervo fondo skirti lėšų, papildomoms priemonėms. Jeigu Lietuvoje atsitiktų toks įvykis, keturios ligoninės ir jų medikai pasiruošę priimti užsikrėtusius Ebolos virusu“, – kalbėjo ministras pirmininkas.

Anot A. Butkevičiaus, tam parengtos ligoninės Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose.

Pasiteiravus apie euro įvedimo proceso eigą, ministras pirmininkas tvirtino, kad lemiami sprendimai buvo priimti Briuselyje liepos 23-iąją dieną.

„Tvirtai laikausi pozicijos, nes pats iškėliau šią mintį ir pareikalavau Lietuvos banko neatidelioti šio reikalo. Vyko didelė diskusija, kurioje dalyvavo ne tik Lietuvos banko atstovai, bet ir finansų ministras. Buvo prieita išvados, kad esant politiniam sprendimui, – euras bus. Todėl galiu drąsiai teigti, kad euras Lietuvoje nuo kitų metų sausio 1 d. – bus “, - kalbėjo A. Butkevičius.

„Tarptautinis valiutos fondas atvyko į Lietuvą tuo metu, kai aš tik išvykau į Jungtines Amerikos Valstijas. Kiek žinau, raportas yra labai geras. Išsakyta pastabų dėl  struktūrinės reformos mokesčių sistemai. Palengva visa tai įgyvendinsime ir pasieksime užsibrėžtų tikslų.

Nėra visiškai aišku, ar mūsų prognozė dėl įvestų Rusijos sankcijų bendram vidaus produkto augimo lėtėjimui atsilieps 0,4 proc., 0,8 proc. ar 0,1 proc. Todėl stipriai dirbame su naujomis rinkomis. Tikiuosi, kad viskas klostysis sėkmingai. Esu optimistas“, – teigė ministras primininkas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra