Tokį parlamento rezoliucijos projektą pasirašė 53 parlamentarai, BNS informavo vienas iš iniciatorių konservatorius Mantas Adomėnas.
Jie teigia, kad Taivano reakcija į koronaviruso pandemiją yra pasaulinis gerosios praktikos pavyzdys, o jo dalyvavimas Pasaulio sveikatos organizacijoje bent stebėtojo teisėmis padėtų dalytis patirtimi ir gauti svarbią informaciją.
Taivano narystę šioje Jungtinių Tautų organizacijoje blokuoja Kinija – šios šalies komunistinė valdžia neatsisako grasinimų jėga gauti salos kontrolę, o paramą Taivanui kritikuoja kaip kišimąsi į jos vidaus reikalus.
Rezoliuciją pateikę parlamentarai ragina prezidentą Gitaną Nausėdą ir Vyriausybę „aukščiausiu politiniu lygiu remti Taivano įtraukimą į Pasaulio sveikatos organizacijos susitikimus, veiklas bei mechanizmus ir palaikyti jo visateisį dalyvavimą Pasaulio sveikatos asamblėjoje“.
Seimo nariai ragina palaikyti Taivano narystę visose tarptautinėse organizacijose, kuriose Jungtinių Tautų pripažintas valstybingumas nėra narystės kriterijus, ir stebėtojo statuso suteikimą Taivanui tose organizacijose, kurių narystei egzistuoja valstybingumo reikalavimas.
Parlamentarai siūlo inicijuoti Lietuvos ekonominės atstovybės Taivane atidarymą ir kelti Taivano pripažinimo klausimą Europos Vadovų Taryboje ir kituose Europos Sąjungos politinio veikimo formatuose.
Tarp pasirašusiųjų yra Seimo vicepirmininkas „valstietis“ Arvydas Nekrošius, opozicijos lyderis konservatorius Gabrielius Landsbergis, liberalų pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Seimo rezoliucijos yra rekomendacinio pobūdžio.
Naujausi komentarai