Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) ligoninės Kauno klinikų gydytojos Rasos Verygienės, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Vergygos žmonos, elgesio.
Bus aiškinamasi, ar ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų nustatyta tvarka ir terminais deklaruoti privačius interesus.
Tyrimą VTEK pradėjo nepritarusi Kauno klinikų atlikto tyrimo išvadai. VTEK vertins aplinkybes, kai R.Verygienė galbūt laiku ir tinkamai nedeklaravo savo sutuoktinio darboviečių ir pareigų bei vykdytos individualios veiklos.
Tyrimui atlikti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos įstatymas numato trijų mėnesių terminą. Tyrimo pradėjimas savaime nereiškia, kad nustatytas pažeidimas.
"Kauno diena" rašė, kad VTEK jau anksčiau paskelbė, kad sveikatos apsaugos ministras A.Veryga pats pažeidė įstatymą, kai skyrė finansavimą Lietuvos sveikatos mokslų universitetui, kuriame anksčiau dirbo.
Ministras 2017 m. spalį pasirašė įsakymą, kuriuo skyrė kiek daugiau nei 32 tūkst. eurų universiteto projektui apie alkoholio žalą. A.Veryga LSMU dirbo prieš tapdamas ministru – iki 2016 m. lapkričio.
VTEK nurodo, kad vadinamasis atšalimo terminas trunka metus – tiek laiko asmuo laikomas turintis su sąsajų su buvusia darboviete ir turi nusišalinti nuo sprendimų, susijusių su ja.
Teigiama, kad A.Veryga nusišalinimą pareiškė post factum – tada, kai interesų konfliktą keliantis sprendimas jau buvo priimtas – praėjus daugiau nei metams nuo darbo LSMU pabaigos ir VTEK pradėjus tyrimą dėl ministro elgesio.
Taip pat nustatyta, kad A.Veryga laiku nedeklaravo keturių sandorių – būsto paskolos, dviejų automobilio išperkamosios nuomos sutarčių su "Swedbank" ir automobilio pardavimo.
VTEK teigia, kad ministras šiuos sandorius deklaravo tik tuomet, kai buvo pradėtas tyrimas dėl jo elgesio. Be to, VTEK pareiškė, kad laiku A.Veryga nedeklaravo ir savo dabartinės darbovietės – Sveikatos apsaugos ministerijos – ir joje einamų ministro pareigų.
Be to, VTEK pareiškė, kad laiku A.Veryga nedeklaravo ir savo dabartinės darbovietės – Sveikatos apsaugos ministerijos – ir joje einamų ministro pareigų.
"Tai yra pažeidimas, dėl kurio apgailestauju. Mano asmeniniu vertinimu, taip, nėra toks, kuris verstų atsisakyti pareigų, bet visada sprendžia vadovas", – tuomet sakė A.Veryga. Nepaisant VTEK sprendimo, ministras išsaugojo postą.
"Tai yra pažeidimas, faktas, bet tikrai nemanyčiau, kad dėl to reikėtų ministrą bandyti išprašyti iš pareigų", – po VTEK sprendimo pareiškė premjeras Saulius Skvernelis.
Naujausi komentarai