„Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pirmadienį pasirašė ministro įsakymą, kuriuo laikinai nuo spalio 19 dienos sustabdo Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės, Omano Sultonato ir Portugalijos ambasadoriaus Eitvydo Bajarūno funkcijas, kol bus atstatytas konstruktyvus ir produktyvus atstovybės darbas“, – teigiama pirmadienį išplatintame Užsienio reikalų ministerijos (URM) pranešime.
Ministras pavedė E. Bajarūnui URM Strateginio valdymo ir analizės departamente atlikti funkcijas, susijusias su strategijos dėl transatlantinių santykių stiprinimo parengimu.
Prieš tai ambasadorius kreipėsi į Vyriausybę, Vidaus ir Užsienio reikalų ministerijas, prašydamas atlikti nepriklausomą tyrimą dėl galimo psichologinio smurto ambasadoje pagal pateiktus darbuotojų skundus bei kitus pranešimus, jeigu tokių yra, ir dėl galimo psichologinio smurto bei reputacijos menkinimo jo paties atžvilgiu.
E. Bajarūnas tvirtina patiriantis URM psichologinį smurtą, nes nutekinant informaciją kenkiama jo reputacijai.
Anksčiau jis sulaukė ambasados Londone darbuotojų kaltinimų dėl netinkamo elgesio, darbo sąlygų.
Skundų tyrimą atlikusi URM Generalinė inspekcija nustatė pažeidimų ir pasiūlė spręsti dėl E. Bajarūno tinkamumo vadovauti ambasadai.
Kaip pranešė naujienų portalas „Delfi“, Generalinės inspekcijos teigimu, E. Bajarūnui trūksta vadovui reikalingos kompetencijos, jis piktnaudžiauja suteiktais įgaliojimais ir netinkamai bendrauja su ambasados darbuotojais, esą daugelis patyrė viešo įžeidinėjimo, patyčių, žeminančios kritikos, žodinės agresijos apraiškų. Darbuotojai nurodė, kad ambasadorius nesugeba savo privačių interesų atriboti nuo viešųjų, galimai piktnaudžiauja tarnybine padėtimi.
Pats diplomatas anksčiau teigė tapęs politinės kovos įrankiu, tačiau neįvardijo, tarp ko ši kova vyksta.
Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pirmadienį žurnalistams sakė, kad sprendimą dėl E. Bajarūno ateities priims susitikęs su darbuotojų atstovais.
Prezidentas Gitanas Nausėda, anksčiau susitikęs su E. Bajarūnu, paprašė jo grįžti į Londoną ir tęsti darbą.
Tuo metu Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas konservatorius Žygimantas Pavilionis teigė, kad dėl konflikto su darbuotojais ambasados darbas Londone paralyžiuotas, dėl to ambasadorius turi būti atšauktas iš pareigų.
Ambasadorius skiria ir atleidžia prezidentas Vyriausybės teikimu ir Seimo Užsienio reikalų komiteto pritarimu.
Naujausi komentarai