„Čia aš galiu tik tai pakartoti Europos Sąjungos pareiškimus, kad priėmus arba sprendimai, kuriuos yra ketinama priimti galbūt netgi kitą savaitę, yra nesuderinami su tolimesne Europos Sąjungos ir transatlantine naryste“, – spaudos konferencijoje penktadienį sakė Gabrielius Landsbergis.
Tuo metu naujoji Latvijos užsienio reikalų ministrė Baiba Bražė sakė, kad Sakartvele matomi pokyčiai, taip pat elgesys su prieš įstatymą protestuojančiais „kelia pavojų Sakartvelo europinei ateičiai“.
Taip ministrai kalbėjo Sakartvele pastaruoju metu tęsiantis protestams dėl šio prieštaringai vertinamo įstatymo projekto.
Tačiau dabar iš draugų yra reikalaujama truputėlį daugiau. Artimiausi draugai turi būti tie, kurie nuoširdžiai pasakytų, kur pasirinktas kelias veda.
Priėmus šį įstatymą visos nepriklausomos nevyriausybinės ir žiniasklaidos organizacijos, gaunančios daugiau kaip penktadalį savo lėšų iš užsienio, turės užsiregistruoti kaip „organizacija, veikianti pagal užsienio valstybės interesus“.
Opozicija įspėja, kad įstatymas gali pakenkti šalies siekiui tapti ES nare. Kritikai šį įstatymo projektą vadina Rusijos įstatymu – tai nuoroda į Rusijos „užsienio agentų“ įstatymą, kurį Kremlius naudoja savo kritikams nutildyti.
Dėl to dalis Europos Parlamento narių svarsto galimybę suspenduoti Sakartvelui praėjusių metų pabaigoje suteiktą kandidatės į ES narius statusą.
Lietuvos ir Latvijos užsienio reikalų ministrai teigė tvirtai palaikantys Sakartvelo siekį tapti Bendrijos nare.
„Tačiau dabar iš draugų yra reikalaujama truputėlį daugiau. Artimiausi draugai turi būti tie, kurie nuoširdžiai pasakytų, kur pasirinktas kelias veda“, – kalbėjo G. Landsbergis.
Jis taip pat pridūrė, kad dėl situacijos Sakartvele ketinama susitikti su šios šalies valdžios atstovais.
Sakartvelo prezidentė Salomė Zurabišvili, atsiribojusi nuo valdančiosios partijos politikos, pažadėjo vetuoti įstatymą, jei jis bus oficialiai priimtas per trečiąjį svarstymą.
Naujausi komentarai