Generalinis prokuroras Darius Valys antradienį kreipėsi į Seimą su prašymu panaikinti "Drąsos kelio" partijos frakcijos atstovo Algirdo Patacko teisinę neliečiamybę.
Į Seimą D.Valys dėl parlamentaro A.Patacko imuniteto panaikinimo kreipėsi Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato prašymu dėl administracinio teisės pažeidimo bylos, pranešė Generalinė prokuratūra.
Bylos medžiagoje nurodyta, kad šių metų rugsėjo 2 dieną Seimo narys Algirdas Patackas praėjo pro prekybos centro kasas, nesusimokėjęs už vieną elektros lemputę ir vieną saulėgrąžų pakelį, kurių bendra vertė - 10,28 litų, t.y. galimai padarė administracinį teisės pažeidimą.
Administracinių teisės pažeidimų kodekse nustatyta, kad už tokį smulkųjį svetimo turto pagrobimą teismas pažeidėją gali nubausti bauda arba administraciniu areštu. Kai pažeidimą galimai padaręs asmuo yra Seimo narys, dar iki bylos nagrinėjimo teisme būtina gauti išankstinį Seimo sutikimą suvaržyti šio asmens laisvę.
Pagal Lietuvos Konstituciją, Seimo narys negali būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn, suimtas ir kitaip suvaržyta jo laisvė be Seimo sutikimo. Seimas turi panaikinti teisinį imunitetą ir tais atvejais, kai teisme sprendžiama byla dėl administracinio pažeidimo, už kurį kaip viršutinė baudos riba numatytas areštas.
A.Patackas yra Seimo "Drąsos kelio" partijos frakcijos narys, nepriklausomybės akto signataras. Žiniasklaidoje neseniai skelbta, kad politikas sunkiai serga.
"Drąsos kelio" partijos, kurios frakcijai priklauso V.Patackas, vadovas Jonas Varkala komentuodamas situaciją sakė, kad A. Patackas apsiriko ir todėl parduotuvėje buvo apvagintas. "Kad jis nieko nepavogė, jis paprasčiausiai apsiriko, nes jis tas saulėgrąžas turėjo, o tą lemputę, kaip supratau, vieną (sugedusią - red.) padėjo, o kitą pasiėmė, nes jis tą lemputę atsinešė", - sakė J.Varkala.
Pats A.Patackas ironizuodamas situaciją išplatino "nuoširdų prisipažinimą".
Generalinis prokuroras savo kreipimesi taip pat pažymėjo inicijuojantis diskusiją dėl parlamentarų imuniteto administracinėse bylose.
"Privalomas šiuo metu kreipimasis į Seimą dėl išankstinio sutikimo suvaržyti mažareikšmį administracinį teisės pažeidimą padariusio Seimo nario laisvę kelia abejonių dėl tokios procedūros tikslingumo ir adekvatumo", - teigiama Generalinės prokuratūros pranešime.
D.Valys pavedė Generalinės prokuratūros prokurorams išanalizuoti teisės aktus ir pateikti pasiūlymus supaprastinti administracinių teisės pažeidimų tyrimo procedūras, sprendžiant Seimo narių ir kitų imunitetą turinčių asmenų teisinės neliečiamybės panaikinimo klausimus.
Šis klausimas keliamas ir Seime. Parlamento vadovė Loreta Graužinienė antradienį pranešė, kad Seimui bus siūloma supaprastinti parlamentaro teisinės neliečiamybės panaikinimo tvarką, jei procedūra vyks dėl administracinių pažeidimų.
"Teisės departamentas išanalizuos situaciją, kokiais atvejais galbūt tikrai nereikia ilgos sudėtingos procedūros, ir tikimės, kad Seimo statutui bus pateikti siūlymai. Reikėtų taisyti Statutą kai kuriais atvejais, pavyzdžiui, kelių eismo nelaimės atveju ar panašiai", - antradienį žurnalistams sakė Seimo pirmininkė.
Pasak parlamento vadovės, dabartinė tvarka, kai Seimo nario imuniteto klausimas sprendžiamas pagal Seimo statute numatytas procedūras ir administracinių pažeidimų atveju, pernelyg brangiai kainuoja, palyginti su valstybei sumokėta bauda.
Naujausi komentarai